Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Maciej Czaczyk został księdzem. Zwycięzca „Must Be The Music” przyjął święcenia

02.07.2019 09:55

Maciej Czaczyk wygrał „Must Be The Music”. W drugiej edycji programu swoją grą na gitarze zachwycił wszystkich jurorów, a w szczególności Korę. Wiele osób wróżyło mu wielką karierę. Zwycięzca „Must Be The Music” postanowił jednak pójść inną drogą. Został księdzem.

Maciej Czaczyk zwycięzca Must Be The Music został księdzem fot. PRESS PHOTO CENTER/EAST NEWS

Maciej Czaczyk został księdzem. W 2011 roku wygrał Must Be The Music

Maciej Czaczyk zrobił furorę podczas drugiej edycji „Must Be The Music”, która odbyła się w 2011 roku. Zakochany w grze na gitarze muzyk postanowił pokazać swoje umiejętności w programie talent show. Jego wielkim talentem zachwycili się zarówno widzowie, jak i jurorzy.

Już na samym castingu, w trakcie którego Maciej Czaczyk wykonał utwór „I co” Tadeusza Nalepy, był bardzo chwalony przez jurorów. Piosenkarz i gitarzysta otrzymał wiele ciepłych słów chociażby od Kory. Gwiazda zespołu Maanam była pod ogromnym wrażeniem jego umiejętności.

Śpiewałeś świetnie. Po prostu fantastycznie. Pokazałeś tu naprawdę swoją wielką osobowość. I w śpiewie i w graniu. Fantastycznie — mówiła Kora na castingu.

Dzięki swojemu talentowi muzyk dotarł aż do samego finału „Must Be The Music”, w którym zwyciężył i otrzymał główną nagrodę. Po zakończeniu programu wiele osób wróżyło mu wielką karierę. W grudniu 2012 roku ukazała się jego debiutancka płyta.

Album okazał się jednak jedynym jak do tej pory krążkiem Macieja Czaczyka. Po krótkiej przygodzie w branży muzycznej artysta postanowił iść zupełnie inną drogą. Wstąpił do seminarium i został księdzem. Niedawno przyjął święcenia kapłańskie. Obecnie został skierowany do pracy w parafii w Myśliborzu.

Co ciekawe, Maciej Czaczyk nie porzucił swojej pasji i wciąż chętnie gra na gitarze. Zdarza mu się również nadal występować na scenie.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK

Oceń