Zamknij

Maciej Czaczyk został księdzem. Zwycięzca „Must Be The Music” przyjął święcenia

Piotr Krajewski
02.07.2019 09:55
Maciej Czaczyk zwycięzca Must Be The Music został księdzem
fot. PRESS PHOTO CENTER/EAST NEWS

Maciej Czaczyk wygrał „Must Be The Music”. W drugiej edycji programu swoją grą na gitarze zachwycił wszystkich jurorów, a w szczególności Korę. Wiele osób wróżyło mu wielką karierę. Zwycięzca „Must Be The Music” postanowił jednak pójść inną drogą. Został księdzem.

Maciej Czaczyk został księdzem. W 2011 roku wygrał Must Be The Music

Maciej Czaczyk zrobił furorę podczas drugiej edycji „Must Be The Music”, która odbyła się w 2011 roku. Zakochany w grze na gitarze muzyk postanowił pokazać swoje umiejętności w programie talent show. Jego wielkim talentem zachwycili się zarówno widzowie, jak i jurorzy.

Już na samym castingu, w trakcie którego Maciej Czaczyk wykonał utwór „I co” Tadeusza Nalepy, był bardzo chwalony przez jurorów. Piosenkarz i gitarzysta otrzymał wiele ciepłych słów chociażby od Kory. Gwiazda zespołu Maanam była pod ogromnym wrażeniem jego umiejętności.

Śpiewałeś świetnie. Po prostu fantastycznie. Pokazałeś tu naprawdę swoją wielką osobowość. I w śpiewie i w graniu. Fantastycznie — mówiła Kora na castingu.

Dzięki swojemu talentowi muzyk dotarł aż do samego finału „Must Be The Music”, w którym zwyciężył i otrzymał główną nagrodę. Po zakończeniu programu wiele osób wróżyło mu wielką karierę. W grudniu 2012 roku ukazała się jego debiutancka płyta.

Album okazał się jednak jedynym jak do tej pory krążkiem Macieja Czaczyka. Po krótkiej przygodzie w branży muzycznej artysta postanowił iść zupełnie inną drogą. Wstąpił do seminarium i został księdzem. Niedawno przyjął święcenia kapłańskie. Obecnie został skierowany do pracy w parafii w Myśliborzu.

Co ciekawe, Maciej Czaczyk nie porzucił swojej pasji i wciąż chętnie gra na gitarze. Zdarza mu się również nadal występować na scenie.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK