Zamknij

Maciej Musiałowski nagrywa płytę. "To bardzo wyczekana praca"

04.05.2021 11:45
Maciej Musiałowski
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Maciej Musiałowski nagrywa płytę. To już pewne, że młody aktor poświęcił się pracy nad muzycznym materiałem. Rąbka tajemnicy uchylił podczas jednego z ostatnich wywiadów.

Maciej Musiałowski to młody aktor znany między innymi z roli Ksawerego Kryńskiego w serialu "Druga Szansa". O artyście zrobiło się bardzo głośno po premierze filmu "Sala samobójców. Hejter". Musiałowski zagrał w filmie główną rolę męską, za którą otrzymał nominację do Orła.

Maciej Musiałowski nagrywa płytę

Musiałowski aktualnie skupia swoją działalność wokół promocji słuchowiska "Random". W słuchowisku możemy usłyszeć także Julię Wieniawę, z którą aktor wykonał utwór "Zabierz tę miłość".

W rozmowie w Dzień Dobry TVN, aktor opowiedział nieco o swoich wrażeniach związanych z nową rolą. Musiałowski przyznał, że zależało mu, aby w projekcie wzięła udział właśnie Wieniawa. Aktorzy znają się już bardzo długo i nadają na tych samych falach.

W rozmowie nawiązano również do utworu "Zabierz tę miłość" i procesu jego powstawania.

"W studiu było pianino. Dyskutując tam z ekipą i rozmyślając nad tym, co zrobić, zagrałem melodię, którą napisałem jakiś czas temu. Od słowa do słowa doszło do tego, że mam 24 godziny na dokończenie tej piosenki, więc tak się stało. Pojechałem do mojej przyjaciółki Beaty Etienne, dopisałem resztę tekstu i tak się to szybko potoczyło, że od razu poszliśmy do studia, nagraliśmy materiał i jest" - opowiada Musiałowski.

Maciej Musiałowski. Co wiemy o debiutanckiej płycie aktora?

Okazało się, że numer powstały ze względu na słuchowisko stał się punktem zapalnym do stworzenia przez Musiałowskiego autorskiego materiału na większą skalę. Aktor potwierdził, że pracuje nad albumem.

"Czas jest dosyć okrutny i w pewnym momencie, kiedy moje życie potoczyło się trochę w stronę kariery aktorskiej, tego czasu brakowało. Pisałem swoje piosenki, ale nie miałem chwili, żeby dokończyć. Także kończę je teraz z szufladą pełną piosenek. Otwieram te koperty, sprawdzam, co w nich jest i pracuję nad rzeczami, które gdzieś tam kiedyś zostawiłem" - dodaje aktor.

Aktualnie Maciej pracuje w Nowym Jorku, gdzie powstaje jego debiutancki album. Niestety artysta nie zdradził szczegółów dotyczących premiery krążka, jednak twórca bardzo zaangażował się w wyczekiwany projekt.

"Teraz właśnie pracuje nad tym i nie ukrywam, że sprawia mi to wiele radości. To bardzo wyczekana, przemyślana, kreatywna praca" - opowiada Musiałowski.

RadioZET.pl/All About Music/Dzień Dobry TVN