Zamknij

60. urodziny Madonny. 10 faktów na temat Królowej Popu, o których nie wiedziałeś!

Redakcja
16.08.2018 10:46
Madonna
fot. Instagram/East News

Madonna kończy 60 lat. Jedna z najsłynniejszych gwiazd w historii muzyki obchodzi 16 sierpnia swoje okrągłe urodziny. Madonna Louise Ciccone to ikona popkultury, którą zna cały świat. Wieczna skandalistka jest dla wielu młodych artystów muzycznym autorytetem. Oto 10 ciekawostek na temat Królowej Popu, które warto znać.

60. urodziny Madonny

16 sierpnia Madonna obchodzi 60. urodziny. Tej artystki nikomu nie trzeba przedstawiać. Madonna to przykład prawdziwej popowej gwiazdy, którą kochają i nienawidzą jednocześnie miliony osób. Pewne jest — obok twórczości Amerykanki trudno jest przejść obojętnie. Jej dorobek artystyczny jest tak bogaty, że nic dziwnego, iż od lat nazywana jest Królową Popu.

Na swoim koncie ma już 13 studyjnych albumów i ponad 80 singli, w tym legendarne przeboje takie jak „Like a Virgin”, „Material Girl”, „La Isla Bonita”, „Like a Prayer”, „Vogue”„Hung Up” czy „Frozen”.

Pomimo upływu lat Królowa Popu nadal cieszy się ogromną popularnością, a jej koncerty, na które bilety nie należą do najtańszych, wyprzedają się na całym świecie. To właśnie Madonna jest artystką, która zarabia najwięcej na trasach koncertowych.

10 faktów na temat Madonny, o których nie wiedziałeś

Nienawidzi swoich wielkich przebojów „Material Girl” i „Like a Virgin”

Królowa Popu nie należy do fanów swoich legendarnych już hitów. W jednym z wywiadów kilka lat temu przyznała, że nie ma ochoty słuchać ani śpiewać „Like a Virgin”. Podobnie jak piosenki „Material Girl”. Niedługo po premierze singla dziennikarze zaczęli używać tego tytułu jako pseudonimu Madonny, co bardzo jej się nie spodobało. Artystka przyznała kiedyś, że nie jest materialistką, a media nie potrafiły zrozumieć ironii.

Ma korzenie włoskie i francusko-kanadyjskie

W żyłach Madonny nie płynie jednolita krew. Mimo że od urodzenia dorastała w Stanach Zjednoczonych, jej rodzina nie pochodzi stamtąd. Rodzice ojca urodzili się we włoskiej Abruzji, a jej matka pochodziła z francuskiej części Kanady.

Pracowała w Dunkin’ Donuts

W wieku 19 lat Madonna podjęła decyzję o porzuceniu szkoły i wyjeździe do Nowego Jorku z jedynie 35 dolarami w portfelu. Aby móc się utrzymywać w wielkim mieście, artystka pracowała jako sceniczna tancerka i szatniarka. Dorabiała także w popularnym Dunkin’ Donuts.

Była perkusistką i grała w dwóch zespołach

Zanim Madonna stała się wielką gwiazdą, była członkinią dwóch zespołów: Emmy i Breakfast Club, w którym grała na perkusji.

Artystka cierpi na brontofobię

Madonna należy do ludzi, którzy panicznie boją się piorunów. Osoby cierpiące na ten rodzaj fobii odczuwają w trakcie burzy ogromny niepokój i nieuzasadniony lęk.

Jej imieniem nazwano nowy gatunek zwierzęcia

Kojarzycie niesporczaki? To niezwykle małe zwierzęta bezkręgowe, które żyją na co dzień w wodzie. W 2006 roku naukowcy postanowili nazwać na cześć Madonny nowo odkryty gatunek tych zwierzątek — echiniscus madonnae.

Madonna nie chce mieć swojej gwiazdy w Hollywoodzkiej Alei Sław

Mało kto wie, że na najsłynniejszej tego typu alei na świecie nie znajdziemy gwiazdy upamiętniającej Królową Popu. Dlaczego? Artystce zaproponowano miejsce na chodniku już kilkadziesiąt lat temu, ale odmówiła. Jak sama powiedziała, nie jest po prostu tym zainteresowana.

Najlepiej sprzedająca się artystka w historii muzyki

Wzmiankę o Madonnie znajdziecie w słynnej Księdze Rekordów Guinnessa. Amerykanka jest najlepiej „sprzedającą się” artystką w całej historii muzyki. W ciągu wieloletniej kariery sprzedała ponad 300 milionów albumów.

Jej iloraz inteligencji wynosi 140

Madonna to jedna z najmądrzejszych gwiazd w świecie muzyki. Artystka jest znana ze swojej niebywałej inteligencji.

Niemal stworzyła utwór z Michaelem Jacksonem

Królowa Popu i Król Popu w jednym utworze? Było blisko. W 1991 roku dwoje wielkich artystów spotkało się kilkukrotnie. Michael Jackson miał nadzieję na współpracę z gwiazdą popu. Słynna piosenkarka miała oryginalnie znaleźć się w utworze „In The Closet”, który pochodzi z albumu „Dangerous”. Niestety, pomysły Madonny nie spodobały się Jacksonowi i ostatecznie nie doszło do współpracy.

RadioZET.pl/boomsbeat.com/popcrush.com/PK