Zamknij

Ten wielki przebój Madonny miał zaśpiewać pierwotnie Michael Jackson!

Redakcja
30.08.2017 16:34
Ten wielki przebój Madonny miał zaśpiewać pierwotnie Michael Jackson!
fot. Youtube (Warner Bros. Records)

Wiele znanych dziś hitów to utwory, które pierwotnie miał zaśpiewać zupełnie kto inny. Często piosenki wędrują od artysty do artysty, aż w końcu ktoś zdecyduje się je nagrać. Okazuje się, że wielki klasyk Madonny z lat osiemdziesiątych miał pierwotnie znaleźć się na słynnym albumie Króla Popu „Bad”.

Królowa Popu ma wiele niezapomnianych hitów cieszących się ogromną popularnością po dziś dzień. Jednym z nich jest „La Isla Bonita” – wielki latynoski przebój Madonny z 1986 roku. Piosenka znalazła się na trzeciej płycie artystki „True Blue”, która jest jednym z najlepiej sprzedających się albumów w historii muzyki. Rozszedł się on w ponad 25 milionach egzemplarzy na całym świecie.

Patrick Leonard, jeden z twórców wspomnianego hitu, zdradził w jednym z wywiadów, że melodia „La Isla Bonita” trafiła pierwotnie w ręce Michaela Jacksona, kiedy ten pracował nad swoim legendarnym krążkiem „Bad” z 1987 roku. Niestety, utwór nie zainteresował Króla Popu i został odrzucony. Wtedy przejęła go Madonna, która wspólnie z Leonardem stworzyła ostateczną wersję przeboju.

Kawałek „La Isla Bonita” cieszył się ogromną popularnością na całym świecie i jest jednym z najczęściej coverowanych hitów Madonny. To także pierwsza piosenka Królowej Popu, w której tak wyraźnie pojawia się latynoski klimat. W oficjalnym teledysku artystka zaprezentowała się w typowym stroju do flamenco.

RadioZET.pl/zimbio.com/PK