Zamknij

Madonna i „Like a Prayer”. Mija 30 lat od wydania szokującego teledysku Królowej Popu [WIDEO]

Redakcja
05.03.2019 16:58
Madonna Like a Prayer teledysk 30 lat od wydania szokującego klipu Królowej Popu WIDEO
fot. Youtube (Madonna)

Madonna pochwaliła się ważną rocznicą. Właśnie mija 30 lat od wydania teledysku do jej wielkiego przeboju „Like a Prayer”, który wywołał ogromne kontrowersje. W szokującym klipie Królowa Popu pokazała m.in. pocałunek ze świętym, stygmaty i płonące krzyże.

Madonna: 30 lat od wydania kontrowersyjnego teledysku do Like a Prayer

Madonna świętuje 30 lat od wydania kontrowersyjnego teledysku do „Like a Prayer”, jednego ze swoich najsłynniejszych przebojów w całej karierze.

Wszystkiego najlepszego dla mnie i kontrowersji. Chciałam to opublikować już wczoraj, ale wpis został zablokowany. Co za szok! — napisała Madonna na Instagramie.

Wyreżyserowany przez Mary Lambert klip do „Like a Prayer” miał swoja premierę w marcu 1989 roku i niemal natychmiast zszokował opinię publiczną, a zwłaszcza środowiska konserwatywne. Wideo potępił nawet sam Watykan. W teledysku pojawiło się wiele kontrowersyjnych momentów, m.in. płonące krzyże, stygmaty na dłoniach piosenkarki czy pocałunek Madonny z czarnoskórym posągiem świętego.

Kontrowersje wokół klipu Madonny do „Like a Prayer” były tak ogromne, że firma Pepsi rozwiązała z artystką kontrakt warty pięć milionów dolarów. W telewizji zablokowano emisję reklamy napoju, w której wykorzystano utwór „Like a Prayer”. Pepsi miała także sponsorować trasę koncertową Madonny. Nic z tego jednak nie wyszło.

„Like a Prayer” to jeden z największych hitów Madonny w karierze. Singiel promował album o tym samym tytule z 1989 roku. Piosenka zdobyła szczyty list przebojów w wielu krajach na całym świecie. Słynny magazyn Rolling Stone umieścił ją na liście 500 najlepszych kompozycji w historii muzyki.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/people.com/PK