Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Madonna i „Like a Prayer”. Mija 30 lat od wydania szokującego teledysku Królowej Popu [WIDEO]

05.03.2019 16:58

Madonna pochwaliła się ważną rocznicą. Właśnie mija 30 lat od wydania teledysku do jej wielkiego przeboju „Like a Prayer”, który wywołał ogromne kontrowersje. W szokującym klipie Królowa Popu pokazała m.in. pocałunek ze świętym, stygmaty i płonące krzyże.

Madonna Like a Prayer teledysk 30 lat od wydania szokującego klipu Królowej Popu WIDEO fot. Youtube (Madonna)

Madonna: 30 lat od wydania kontrowersyjnego teledysku do Like a Prayer

Madonna świętuje 30 lat od wydania kontrowersyjnego teledysku do „Like a Prayer”, jednego ze swoich najsłynniejszych przebojów w całej karierze.

Wszystkiego najlepszego dla mnie i kontrowersji. Chciałam to opublikować już wczoraj, ale wpis został zablokowany. Co za szok! — napisała Madonna na Instagramie.

Wyreżyserowany przez Mary Lambert klip do „Like a Prayer” miał swoja premierę w marcu 1989 roku i niemal natychmiast zszokował opinię publiczną, a zwłaszcza środowiska konserwatywne. Wideo potępił nawet sam Watykan. W teledysku pojawiło się wiele kontrowersyjnych momentów, m.in. płonące krzyże, stygmaty na dłoniach piosenkarki czy pocałunek Madonny z czarnoskórym posągiem świętego.

Kontrowersje wokół klipu Madonny do „Like a Prayer” były tak ogromne, że firma Pepsi rozwiązała z artystką kontrakt warty pięć milionów dolarów. W telewizji zablokowano emisję reklamy napoju, w której wykorzystano utwór „Like a Prayer”. Pepsi miała także sponsorować trasę koncertową Madonny. Nic z tego jednak nie wyszło.

„Like a Prayer” to jeden z największych hitów Madonny w karierze. Singiel promował album o tym samym tytule z 1989 roku. Piosenka zdobyła szczyty list przebojów w wielu krajach na całym świecie. Słynny magazyn Rolling Stone umieścił ją na liście 500 najlepszych kompozycji w historii muzyki.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/people.com/PK 

Oceń
Tagi