Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Madonna wydała nową płytę „Madame X”. Królowa Popu jako tajna agentka

14.06.2019 10:05

Madonna powróciła z nową płytą zatytułowaną „Madame X”. To już czternasty album w dorobku Królowej Popu. Na jego rozszerzonej wersji znalazło się piętnaście utworów, w tym wiele duetów, m.in. z Malumą, Swae Lee i Quavo. Radio ZET jest patronem medialnym nowej płyty Madonny.

Madonna Madame X nowa płyta Królowej Popu już w sklepach premiera fot. mat. prasowe

Madonna wydała nową płytę „Madame X”

Madonna wydała nowy album „Madame X”, który jest pierwszym wydawnictwem artystki od czasu płyty „Rebel Heart” z 2015 roku. Na nowym wydawnictwie Królowa Popu zaprezentowała interesującą mieszankę brzmień latynoskich. Głównym singlem promującym krążek jest piosenka „Medellin” z Malumą.

Inspiracją do stworzenia „Madame X” był czas spędzony w Portugalii, gdzie Madonna mieszka już od kilku lat.

To w Lizbonie narodziła się moja płyta. Odnalazłam tu swoje plemię i magiczną grupę wspaniałych muzyków, którzy wzmocnili moją wiarę w fakt, że muzyka łączy nas wszystkich i jest duszą wszechświata — powiedziała artystka.

Zagłosuj

Czy podoba Ci się nowa płyta Madonny?

Na swoim najnowszym dziele Madonna postanowiła celebrować wpływy kultur z całego świata. Gwiazda śpiewa nie tylko w języku angielskim, ale również po hiszpańsku i portugalsku. Nagrania do „Madame X” trwały aż 18 miesięcy i odbywały się w Portugalii, Londynie, Nowym Jorku i Los Angeles. Madonna współpracowała z wieloma producentami, m.in. Mirwaisem, Mike’em Deanem i Diplo.

Wraz z premierą nowej płyty Madonna zaprezentowała swoje nowe, tajemnicze i intrygujące alter ego — Madame X. Piosenkarka określa ją jako tajną agentkę, która podróżuje po całym świecie, zmienia tożsamość i walczy o wolność.

>> Madonna jako nastolatka. Jej wygląd na starych zdjęciach zaskakuje [FOTO]

— Jest instruktorką cha-chy, profesorem, głową państwa, gosposią, jeźdźcem, więźniem, studentką, nauczycielką, zakonnicą, piosenkarką kabaretową, świętą i prostytutką — zdradziła wokalistka.

Kariera Madonny trwa już ponad 35 lat. W 1982 roku amerykańska artystka wydała swój debiutancki singiel „Everybody”, od którego wszystko się zaczęło. Dziś gwiazda ma na koncie 14 studyjnych albumów i ponad 80 singli, w tym legendarne przeboje takie jak „Like a Virgin”, „Material Girl”, „La Isla Bonita”, „Like a Prayer”, „Vogue”, „Hung Up” czy „Frozen”.

Przeboje Madonny w piątkowym „ZET na Punkcie Muzyki”

W związku z premierą „Madame X” słuchacze Radia ZET usłyszą w piątkowy wieczór kultowe i niezapomniane hity z repertuaru Madonny. Specjalnie z tej okazji, między 22:00 a 23:00, Marcin Wojciechowski będzie prezentował słynne przeboje Królowej Popu.

Madonna Madame X fot. mat. prasowe

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK

Oceń
Tagi