Zamknij

Madonna wydała nową płytę „Madame X”. Królowa Popu jako tajna agentka

Piotr Krajewski
14.06.2019 10:05
Madonna Madame X nowa płyta Królowej Popu już w sklepach premiera
fot. mat. prasowe

Madonna powróciła z nową płytą zatytułowaną „Madame X”. To już czternasty album w dorobku Królowej Popu. Na jego rozszerzonej wersji znalazło się piętnaście utworów, w tym wiele duetów, m.in. z Malumą, Swae Lee i Quavo. Radio ZET jest patronem medialnym nowej płyty Madonny.

Madonna wydała nową płytę „Madame X”

Madonna wydała nowy album „Madame X”, który jest pierwszym wydawnictwem artystki od czasu płyty „Rebel Heart” z 2015 roku. Na nowym wydawnictwie Królowa Popu zaprezentowała interesującą mieszankę brzmień latynoskich. Głównym singlem promującym krążek jest piosenka „Medellin” z Malumą.

Inspiracją do stworzenia „Madame X” był czas spędzony w Portugalii, gdzie Madonna mieszka już od kilku lat.

To w Lizbonie narodziła się moja płyta. Odnalazłam tu swoje plemię i magiczną grupę wspaniałych muzyków, którzy wzmocnili moją wiarę w fakt, że muzyka łączy nas wszystkich i jest duszą wszechświata — powiedziała artystka.

Zagłosuj

Czy podoba Ci się nowa płyta Madonny?

Liczba głosów:

Na swoim najnowszym dziele Madonna postanowiła celebrować wpływy kultur z całego świata. Gwiazda śpiewa nie tylko w języku angielskim, ale również po hiszpańsku i portugalsku. Nagrania do „Madame X” trwały aż 18 miesięcy i odbywały się w Portugalii, Londynie, Nowym Jorku i Los Angeles. Madonna współpracowała z wieloma producentami, m.in. Mirwaisem, Mike’em Deanem i Diplo.

Wraz z premierą nowej płyty Madonna zaprezentowała swoje nowe, tajemnicze i intrygujące alter ego — Madame X. Piosenkarka określa ją jako tajną agentkę, która podróżuje po całym świecie, zmienia tożsamość i walczy o wolność.

>> Madonna jako nastolatka. Jej wygląd na starych zdjęciach zaskakuje [FOTO]

— Jest instruktorką cha-chy, profesorem, głową państwa, gosposią, jeźdźcem, więźniem, studentką, nauczycielką, zakonnicą, piosenkarką kabaretową, świętą i prostytutką — zdradziła wokalistka.

Kariera Madonny trwa już ponad 35 lat. W 1982 roku amerykańska artystka wydała swój debiutancki singiel „Everybody”, od którego wszystko się zaczęło. Dziś gwiazda ma na koncie 14 studyjnych albumów i ponad 80 singli, w tym legendarne przeboje takie jak „Like a Virgin”, „Material Girl”, „La Isla Bonita”, „Like a Prayer”, „Vogue”, „Hung Up” czy „Frozen”.

Przeboje Madonny w piątkowym „ZET na Punkcie Muzyki”

W związku z premierą „Madame X” słuchacze Radia ZET usłyszą w piątkowy wieczór kultowe i niezapomniane hity z repertuaru Madonny. Specjalnie z tej okazji, między 22:00 a 23:00, Marcin Wojciechowski będzie prezentował słynne przeboje Królowej Popu.

Madonna Madame X
fot. mat. prasowe

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK