Zamknij

Mahmood wystąpi w Polsce. Koncert gwiazdy Eurowizji 2019 w Warszawie [DATA, BILETY]

Piotr Krajewski
28.01.2020 11:18
Mahmood Eurowizja koncert w Polsce Warszawa klub Palladium
fot. Youtube screen

Mahmood wystąpi w Polsce. Gwiazda Eurowizji zagra po raz pierwszy koncert w Warszawie. Włoski wokalista zasłynął w Europie z przeboju „Soldi”, z którym zajął 2. miejsce w Konkursie Piosenki Eurowizji 2019 w Izraelu.

Mahmood w Polsce. Koncert gwiazdy Eurowizji w Warszawie

Mahmood, uczestnik Eurowizji 2019, wystąpi w Polsce. Koncert autora hitu „Soldi” odbędzie się 24 maja w Palladium w Warszawie.

Będzie to pierwszy koncert Mahmooda w Polsce. Co ciekawe, nie będzie to jednak pierwsza wizyta 27-latka w naszym kraju. Włoch był gościem specjalnym grudniowego finału „The Voice of Poland 10”, gdzie zaśpiewał na żywo utwory „Soldi” i „Barrio”.

Bilety na koncert Mahmooda w Warszawie trafią do sprzedaży już 29 stycznia o godz. 12:00. 

Mahmood w Konkursie Piosenki Eurowizji 2019

Mahmood był jedną z największych gwiazd Eurowizji 2019, która odbyła się w Izraelu. W finale konkursu zajął wysokie 2. miejsce. Jego występ z piosenką „Soldi” docenili zarówno jurorzy, jak i telewidzowie. Artysta z Mediolanu przegrał ze zwycięzcą — Duncanem Laurencem z Holandii — jedynie o 27 punktów.

Choć Mahmood nie wygrał ostatecznie Eurowizji 2019, jego piosenka „Soldi” biła rekordy popularności i stała się hitem nie tylko we Włoszech, ale także w wielu innych krajach Europy. Utwór podbił listy przebojów m.in. w Grecji, Hiszpanii, Estonii, Szwecji czy Szwajcarii. Oficjalny teledysk obejrzano już ponad 145 milionów razy w serwisie YouTube.

W rodzimych Włoszech Mahmood jest prawdziwą gwiazdą. „Soldi” pokryło się tam czterokrotną platyną, a wydany w lutym debiutancki album „Gioventù bruciata” zdążył już osiągnąć status złoty. Warto też dodać, że 27-latek to zwycięzca ostatniej edycji słynnego Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo. Niedawno otrzymał również statuetkę MTV EMA 2019 dla najlepszego włoskiego artysty, a jego kolejny singiel „Barrio” cieszył się dużym zainteresowaniem we Włoszech.

Obecnie Mahmood promuje swoją najnowszą piosenkę „Rapide”, do której teledysk ukazał się zaledwie kilka dni temu.

Zagłosuj

Czy wybierasz się na koncert Mahmooda w Polsce?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/PK