Zamknij

Mahmood i przebój „Soldi”. Włoch nie wygrał Eurowizji 2019, ale podbija internet [WIDEO]

Piotr Krajewski
22.05.2019 15:54
Mahmood Soldi Włoch nie wygrał Eurowizji 2019 ale podbija internet
fot. mat. prasowe

Mahmood był jedną z największych gwiazd Eurowizji 2019. Choć nie zwyciężył w finale, jego piosenka „Soldi” bije rekordy popularności i może stać się hitem niemal w całej Europie. W internecie teledysk Mahmooda obejrzano już 85 milionów razy.

Eurowizja 2019: Mahmood z Włoch robi furorę w internecie z piosenką Soldi

Eurowizja 2019 za nami. W finale konkursu w Izraelu zwyciężył Duncan Laurence z Holandii. Okazuje się, że nie tylko on ma szansę na ogromny sukces w Europie.

W finale Eurowizji 2019 drugie miejsce zajął Mahmood, 26-letni reprezentant Włoch. Jego występ z piosenką „Soldi” docenili zarówno jurorzy, jak i telewidzowie. Artysta z Mediolanu przegrał ze zwycięzcą jedynie o 27 punktów.

Sukces „Soldi” na Eurowizji 2019 sprawił, że utwór Mahmooda radzi sobie świetnie w wielu europejskich krajach. Piosenka bije rekordy popularności m.in. w Hiszpanii, Grecji, Austrii, Holandii czy Szwecji. Cieszy się też sporym zainteresowaniem w Wielkiej Brytanii, której rynek muzyczny jest uznawany za najważniejszy w Europie. Oficjalny teledysk do singla jest zdecydowanie najpopularniejszym klipem wśród wszystkich eurowizyjnych utworów. Obejrzano go już 85 milionów razy w serwisie YouTube.

W rodzimych Włoszech Mahmood jest prawdziwą gwiazdą. „Soldi” pokryło się tam potrójną platyną, a wydany w lutym debiutancki album „Gioventù bruciata” zdążył już osiągnąć status złoty. Warto też dodać, że 26-latek to zwycięzca tegorocznej edycji słynnego Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo.

Eurowizja 2019: Duncan Laurence z Holandii wygrał konkurs

Duncan Laurence z Holandii wygrał Eurowizję 2019. 25-letni artysta zwyciężył w finale Konkursu Piosenki Eurowizji 2019 z piosenką „Arcade”. To pierwsze zwycięstwo Holandii w tej imprezie od 44 lat. Tutaj możecie zobaczyć zwycięski występ Duncana Laurence’a w finale Eurowizji 2019.  

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK