Zamknij

Maja Kapłon przeszła skomplikowaną operację kręgosłupa. Zdradziła, jak zmieniło się jej życie

18.01.2021 14:57
Maja Kapłon
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Maja Kapłon pojawiła się w niedzielę w "Dzień dobry TVN". Piosenkarka, która niedawno przeszła 19. operację kręgosłupa, opowiedziała w programie śniadaniowym o swojej walce o zdrowie. W swoim najnowszym utworze "Proszę o lek" apeluje o pomoc dla innych chorych.

Maja Kapłon zdobyła spore grono fanów po tym, jak wzięła udział w 8. edycji "The Voice of Poland". Artystka doszła do finału, a jej występy oglądały tysiące Polaków. Piosenkarka ujawniła nie tylko ogromny talent muzyczny, ale także opowiedziała o smutnej codzienności. W programie przyznała, że przeszła aż 18 operacji w związku z poważnym skrzywieniem kręgosłupa. Choć na tych zabiegach miała skończyć się jej walka o zdrowie, w 2019 roku doszło do dramatycznego wydarzenia. Pękł stalowy pręt podtrzymujący kręgosłup Mai.

Piosenkarka potrzebowała kolejnej operacji, aby ratować swoje zdrowie i życie. Niestety, zabieg w Stanach Zjednoczonych był bardzo kosztowny. Na pomoc finalistce "The Voice of Poland" ruszyli fani z całego kraju, którzy w krótkim czasie zebrali ponad 3 mln złotych na zbiórce na siepomaga.pl. Ostatecznie operacja w USA przebiegła pomyślnie, a lekarze wydłużyli kręgosłup Mai Kapłon o 10 centymetrów.

Zobacz także: Maja Kapłon pokazała zdjęcia po operacji w USA. Tak wygląda teraz jej kręgosłup [FOTO]

Maja Kapłon przeszła 19 operacji kręgosłupa. Teraz prosi o pomoc dla innych

Maja Kapłon w niedzielnej rozmowie w "Dzień dobry TVN" opowiedziała o ratującej życie operacji. Piosenkarka po zabiegu bardzo szybko zaczęła wstawać i chodzić. Wciąż jednak czasami odczuwa ból.

- Najdziwniejsze jest to, że wcześniej patrzyłam na ludzi do góry, a teraz jesteśmy tak na równi. Ciężko było się przyzwyczaić przez pierwsze miesiące (...) Na co dzień zmagam się z bólami głowy i lędźwi. Przychodzą różne bóle. Lekarz mówi, że do dwóch lat będą się różne rzeczy działy, więc jestem na to gotowa - mówi Maja Kapłon.

Piosenkarka przyznaje, że sama nie do końca wierzyła w to, że uda jej się spełnić marzenie o operacji. Największym wsparciem w tym czasie byli dla niej przyjaciele oraz rodzina. Maja Kapłon planuje wrócić na scenę muzyczną. W programie "Dzień dobry TVN" zaprezentowała nowy utwór "Proszę o lek", którym pragnie odwdzięczyć się za otrzymaną pomoc i poprosić o pomoc dla innych chorych. Cały zysk z piosenki ma zostać przekazany na cel charytatywny.