Zamknij

Malik B nie żyje. Raper i wieloletni członek zespołu The Roots miał 47 lat

30.07.2020 11:02
Malik B
fot. Youtube

Malik B nie żyje. Był raperem i współtwórcą słynnej grupy The Roots, jednego z najpopularniejszych amerykańskich zespołów hip-hopowych. Artysta miał zaledwie 47 lat.

Malik B nie żyje. Amerykański raper zasłynął przede wszystkim jako współtwórca i wieloletni członek zespołu The Roots.

Śmierć artysty potwierdzili członkowie grupy. W mediach społecznościowych pojawił się oficjalny wpis, w którym zespół pożegnał zmarłego kolegę.

Malik B nie żyje. Raper i współtwórca zespołu The Roots miał 47 lat

Malik B zmarł 29 lipca w wieku zaledwie 47 lat. Oficjalna przyczyna śmierci rapera nie została jednak ujawniona.

Z bólem serca i łzami w oczach informujemy o odejściu naszego ukochanego brata i wieloletniego członka The Roots, Malika Abdula Basita — napisali członkowie zespołu.

Malik B był jednym ze współtwórców The Roots w 1987 roku. Występował w nim do 1999 roku i wspólnie z zespołem nagrał cztery płyty, w tym hitowy album „Things Fall Apart”. W późniejszych latach kilkukrotnie powrócił do grupy i nagrał kilka utworów z pozostałymi członkami.

The Roots: co to za zespół?

The Roots to jeden z najsłynniejszych amerykańskich zespołów hip-hopowych. Grupa wydała jedenaście płyt i zdobyła trzy prestiżowe nagrody Grammy. Do ich największych przebojów należy hit „The Seed (2.0)” z 2003 roku.

Zespół współpracował z największymi gwiazdami świata muzyki, m.in. D’Angelo, Alicią Keys, Erykah Badu, Nelly Furtado, Fatboy Slim czy Johnem Legendem. Od wielu lat The Roots występują także w słynnym programie „The Tonight Show Starring Jimmy Fallon”, gdzie odpowiadają za oprawę muzyczną.

RadioZET.pl/cnn.com