Zamknij

Mam Talent: 11-letni Tyler zachwycił grą na skrzypcach. Dzięki nim pokonał raka [WIDEO]

Piotr Krajewski
12.06.2019 10:13
Mam Talent Tyler Butler Figueroa zachwycił grą na skrzypcach 11latek pokonał raka wideo
fot. Youtube

Tyler Butler-Figueroa to 11-latek, który swoim występem na skrzypcach zachwycił jurorów w amerykańskim „Mam Talent”. Okazuje się, że od najmłodszych lat chłopiec zmagał się z rakiem, a gra na instrumencie pomogła mu przetrwać trudne chwile.

11-letni Tyler Butler-Figueroa pojawił się na castingu do amerykańskiego „Mam Talent”. Chłopiec przyniósł ze sobą skrzypce, na których gra już od kilku lat.

Mimo bardzo młodego wieku nastolatek przeszedł naprawdę wiele. Kiedy Tyler miał zaledwie 4,5 roku zdiagnozowano u niego białaczkę. Walka z nowotworem złośliwym okazała się niezwykle trudna.

Chłopiec musiał poddać się chemioterapii, w wyniku której stracił włosy. Wtedy też Tyler zaczął być prześladowany w szkole. Dzieci śmiały się z niego i mówiły, że jest inny. Niektórzy twierdzili nawet, iż jego rak jest zaraźliwy i należy trzymać się od niego z daleka.

W wieku 7 lat chłopiec sięgnął po skrzypce i to właśnie ten instrument pomógł mu uporać się z problemami. Zaczął chodzić na darmowe lekcje, a po powrocie do domu cały czas ćwiczył w swoim pokoju. Szybko okazało się, że 11-latek ma ogromny talent.

Jego występ w „Mam Talent” tylko to potwierdził. Tyler Butler-Figueroa zagrał na skrzypcach wielki przebój „Stronger (What Doesn’t Kill You)” z repertuaru Kelly Clarkson. W mgnieniu oka chłopiec zachwycił publiczność i jurorów, którzy byli pod ogromnym wrażeniem. Simon Cowell był tak zachwycony grą 11-latka, że wcisnął słynny „złoty przycisk” i tym samym młody skrzypek awansował automatycznie do odcinków na żywo.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK