Zamknij

Maneskin mógł nie trafić na Eurowizję. Kto deptał zespołowi po piętach na włoskich preselekcjach?

14.07.2021 10:50
Maneskin
fot. Karol Makurat/REPORTER/East News

Maneskin podczas włoskich preselekcji do Eurowizji mieli sporą konkurencję. Co by było, gdyby ich nie wygrali? Kto reprezentowałby Włochy?

Maneskin po wygranej na Eurowizji podbija świat. Muzycy nadal nie schodzą z ust mediów, a sprzedaż ich płyt ciągle rośnie, podobnie jak pozycje, które hity zespołu zajmują na światowych listach przebojów. Artyści budzą także wiele kontrowersji. Są wyraziści, kolorowi i nie boją się mówić tego, co myślą.

Maneskin mógł nie trafić na Eurowizję. Kto reprezentowałby Włochy?

Muzycy Maneskin wpisują się świetnie w wyobrażenie o współczesnych gwiazdach rocka. Artyści są spontaniczni, bronią swoich przekonań i szokują bezkompromisowością. Jednak zwycięzcy Eurowizji nie byli faworytami krajowych preselekcji.

W rozmowie z Radiem Zet, Victoria opowiedziała, że Maneskin miał wiele problemów w związku z muzyką, jaką się zajmuje. Artystka przyznała, że wiele osób chciało zatrzymać ich rozwój, twierdząc, że rock to nie jest mainstreamowy gatunek i nie gra się go w radiach. Dlatego fakt, że grupa wygrała Eurowizję na przekór niedowiarkom, cieszy muzyków jeszcze bardziej.

Eurowizja: Kto mógłby zająć miejsce Maneskin podczas rywalizacji?

Jednak co by było, gdyby Maneskin nie dostał szansy i nie pojawił się na Eurowizji 2021? Drugie miejsce podczas włoskich preselekcji do konkursu zajęli Francesca Michielin i Fedez, którzy o mały włos nie zostali zdyskwalifikowani z rywalizacji.

Ich utwór "Chiamami per nome”, z którym chcieli pojechać na Eurowizję, wybrzmiał we wpisie na Instagramie przed planowaną premierą i szybko rozniósł się po sieci. Włoski festiwal Sanremo bardzo pilnuje zakazu publikacji utworów reprezentantów przed umówioną datą, jednak tym razem dał muzykom drugą szansę.

Kawałka, który mógł trafić na Eurowizję zamiast "Zitti e Buoni" Maneskin, możecie posłuchać poniżej: