Zamknij

Marcin Maciejczak w mrocznym klipie do "Deszcz i bez". Jego hit stworzyły zagraniczne gwiazdy

26.06.2020 11:50
Marcin Maciejczak w mrocznym teledysku nowy singiel Deszcz i bez wideo
fot. mat. prasowe / Paweł Zanio

Marcin Maciejczak zaprezentował teledysk do nowego singla „Deszcz i bez”. Nowa piosenka zwycięzcy „The Voice Kids 3” powstała we współpracy z producentami i autorami, którzy tworzyli m.in. dla Jamesa Baya, Lany Del Rey czy Johna Newmana.

Marcin Maciejczak w nowym teledysku do singla Deszcz i bez

Marcin Maciejczak promuje nowy singiel „Deszcz i bez”. W internecie pojawił się właśnie oficjalny teledysk. Nagrany w mrocznym klimacie klip stworzył Łukasz Zabłocki, którzy współpracował wcześniej przy teledyskach Natalii Nykiel, Otsochodzi, Pezeta czy Kamp!.

„Deszcz i bez” Marcina Maciejczaka cieszy się dużym zainteresowaniem w internecie. Autorami piosenki są brytyjski producent Ashley Hicklin (LanaDel Rey, James Morrison), angielski twórca tekstów Martin Brammer (James Bay, John Newman, Ella Eyre) i Michał Majak, który współpracował m.in. z Natalią Nykiel.

— Tekst utworu jest naiwną, choć szczerą próbą powstrzymania tego, co nieuniknione. Jak się okazuje podany na dłoni świat może nie być wystarczającym argumentem, aby ocalić, coś, co tylko w teorii miało trwać wiecznie. Łatwo można wypaść poza kadr, nawet gdy jeszcze chwilę temu wydawało się to nieprawdopodobne — czytamy w zapowiedzi utworu.

„Deszcz i bez” to drugi singiel Marcina Maciejczaka po zwycięstwie w „The Voice Kids 3”. Debiutancki utwór 14-letniego artysty zatytułowany „Jak Gdyby Nic” podbił polski internet. Teledysk obejrzano w serwisie YouTube ponad 8 milionów razy.

Marcin Maciejczak w „ZET na Punkcie Muzyki”: „Chcę tworzyć coś nowego” [WIDEO]

Marcin Maciejczak, zwycięzca The Voice Kids na starym nagraniu sprzed lat

Marcin Maciejczak w wieku zaledwie 11 lat wygrał XV Kaliski Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. W 2017 roku wokalista wziął udział w wydarzeniu i zdobył główną nagrodę za wykonanie utworu „Bo już taki jestem”. Do internetu trafiło nagranie z występu zwycięzcy „The Voice Kids 3”.

RadioZET.pl/mat.prasowe