Zamknij

Marcin Pendowski wraca do zdrowia po ciężkim wypadku. Potrzebuje wsparcia w leczeniu i rehabilitacji

13.10.2021 10:00
Marcin Pendowski
fot. Adam Burakowski/REPORTER

Marcin Pendowski basista Fisz Emade Tworzywo nie wrócił jeszcze w pełni do sprawności sprzed wypadku. Trwa zbiórka, która ma pomóc muzykowi odzyskać zdrowie.

Marcin Pendowski to kompozytor, basista, aranżer, producent muzyczny i nauczyciel muzyki, który przez ostatnie 10 lat zasilał skład Fisz Emade Tworzywo. Artysta tworzy również autorską muzykę pod pseudonimem Pendofsky. Wcześniej udzielał się w rockowej grupie Artsosis.

Marcin Pendowski wraca do zdrowia po poważnym wypadku

Niestety kariera muzyka została na jakiś czas przerwana z powodu poważnego wypadku, do którego doszło na początku tego lata. Obrażenia głowy artysty były na tyle poważne, że wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej. Po miesiącu od tragicznego zdarzenia Pendowski opowiedział swoim fanom o pobycie w szpitalu.

Muzyk był załamany. Nie dość, że wypadek dość mocno go poturbował — doznał połamania czaszki, obrzęku mózgu, połamania miednicy, uszkodzenia barku i kciuka, to jeszcze musiał zrezygnować ze swoich muzycznych planów. Po dwóch latach czekania na granie na żywo, które było uniemożliwione przez pandemię, Pendowski, zamiast pojawić się na scenie, musiał zostać w domu.

Marcin Pendowski potrzebuje wsparcia w leczeniu i rehabilitacji. Skład Fisz Emade prosi o pomoc

Mimo przeciwności losu muzykowi udało się dokończyć prace nad singlem, a w sierpniu ukazał się jego nowy kawałek "Gratulujemy". Jednak artysta do dziś nie odzyskał pełnej sprawności, która pozwalałaby mu wrócić na scenę. Rehabilitacji wymaga głównie dłoń basisty, która przy wyborze tego instrumentu musi być sprawna w stu procentach.

Na Facebooku Fisz Emade pojawiła się informacja, że Marcin Pendowski potrzebuje finansowego wsparcia, które umożliwi mu dalsze leczenie i powrót do pełni sił. Polska Fundacja Muzyczna rozpoczęła zbiórkę na rehabilitację ręki Pendowskiego. Przyjaciele muzyka zaapelowali do swoich fanów:

Polska Fundacja Muzyczna rozpoczęła zbiórkę pieniędzy na rehabilitację pogruchotanej przez wypadek ręki. Gorąco zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy, co sami uczyniliśmy.

Jednocześnie muzycy zaznaczyli, że wierzą w szybki powrót Marcina do zdrowia. Dali znać przyjacielowi, że nie mogą doczekać się na wspólne granie.

Marcin, czekamy na Ciebie i trzymamy kciuki!

Numery kont, na które można wpłacać datki dla Marcina, znajdziecie w poście poniżej. Oprócz tego osoby chętne do pomocy basiście mogą skorzystać z Wirtualnej Puszki do szybkich przelewów na stronie fundacji.