Zamknij

Marcin Pendowski z nowym singlem dwa miesiące po poważnym wypadku. Zobacz klip "Gratulujemy"

Joanna Chojnacka
03.08.2021 10:45
Marcin Pendowski
fot. Karol Makurat/REPORTER

Marcin Pendowski opublikował klip do "Gratulujemy". Muzyk zaprezentował najnowszy singiel dwa miesiące po poważnym wypadku motocyklowym.

Marcin Pendowski znany również pod pseudonimem Pendofsky gra w zespole Fisz Emade Tworzywo. 8 czerwca 2021 roku basista miał poważny wypadek. Muzyk jechał na próbę motocyklem. Z powodu poważnych obrażeń głowy został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej.

Marcin Pendowski z singlem "Gratulujemy" 2 miesiące po wypadku

Po miesiącu od wypadku Pendowski opublikował zdjęcie w mediach społecznościowych. Opowiedział fanom o swoim pobycie w szpitalu oraz wyraził żal, że jego muzyczne plany przez zaistniałą sytuację raczej nie dojdą do skutku.

Pendowski przyznał, że przed wypadkiem pracował nad nowym singlem. Artysta nie był pewien czy jego premiera odbędzie się zgodnie z planem, jednak upór muzyka sprawił, że tak właśnie się stało. Dwa miesiące po wypadku w sieci pojawił się autorski utwór basisty - "Gratulujemy".

Marcin Pendowski zapowiada płytę

W opisie nagrania czytamy, że piosenka to zapowiedź nowej płyty.

Uparłem się, żeby dokończyć piosenkę "Gratulujemy", jak wróciłem do domu, z jedną działającą ręką, rozpieprzoną miednicą i czachą. Jak mnie za nią zamkną, przysyłajcie chleb z pilnikami w środku. Czy jest to zapowiedź nowej płyty? Raczej tak.

W utworze "Gratulujemy" poza basem Pendowskiego słyszymy również perkusistę LemON - Tomasza Waldowskiego, saksofonistę Marcina Kajpera występującego z Rayem Wilsonem oraz trębacza Rafała Dubnickiego współpracującego ze Sławomirem.