Zamknij

To on wygrał „The Voice of Poland”. Marcin Sójka z wizytą w Radiu ZET [ZDJĘCIA]

Redakcja
02.12.2018 14:27
Marcin Sójka
fot. Radio ZET

W niedzielnym programie „Weekend z Radiem ZET” pojawił się Marcin Sójka. Artysta zwyciężył w dziewiątej edycji „The Voice of Poland”. Słuchacze Radia ZET mieli okazję usłyszeć jego debiutancki singiel „Zaskakuj mnie”.

Marcin Sójka pojawił się w niedzielnym programie „Weekend z Radiem ZET”. Świeżo upieczony zwycięzca „The Voice of Poland” opowiedział Ewelinie Pacynie m.in. o debiutanckim, bardzo emocjonalnym singlu zatytułowanym „Zaskakuj mnie”, który zaprezentował na żywo podczas sobotniego finału programu. Po godz. 12:00 piosenka pojawiła się także po raz pierwszy na antenie Radia ZET.

Jak mówi sam zwycięzca „The Voice of Poland”, muzyka była mu bliska już w dzieciństwie. Śpiewa od zawsze. Jako kilkulatek został doceniony przez ikony teatru muzycznego w Polsce – Janusza Józefowicza oraz Janusza Stokłosy. Miał okazję zagrać w musicalu „Piotruś Pan”.

Z muzyką jest związany zawodowo. W swoich rodzinnych Siedlcach pracuje jako realizator dźwięku w tamtejszym Centrum Kultury.

W muzyce najbardziej ceni harmonię, melodie i żywe instrumenty, a jego guru wokalnym na zawsze pozostanie Zbigniew Wodecki.

Podczas Przesłuchań w Ciemno w „The Voice of Poland” zaśpiewał słynny utwór „Czas nas uczy pogody” Grażyny Łobaszewskiej.  Jego wykonaniem zachwycili się widzowie i jurorzy. W kolejnych etapach programu było jeszcze lepiej. Swoją wersją „Niewiele Ci mogę dać” Perfectu podbił serca polskiej publiczności.

RadioZET.pl/PK