Zamknij

Marcin Wojciechowski o nowym albumie Jasona Mraza „Know.”

Redakcja
05.10.2018 14:55
Jason Mraz
fot. mat. prasowe

W sierpniu Jason Mraz powrócił z nową płytą zatytułowaną „Know.”. To już szósty album w dorobku autora „I’m Yours”, jednego z największych przebojów pierwszej dekady XXI wieku. Kilka słów o nowym dziele Amerykanina napisał Marcin Wojciechowski.

Mój ulubiony śpiewający kelner z Chicago, czyli Jason Mraz wydał płytę. Kiedy na horyzoncie pojawia się jego nowy album, wiem, że będzie lekko, pozytywnie, przyjemnie. Będzie o miłości, tęsknocie, zauroczeniu, fascynacji drugim człowiekiem. Tak jest tutaj. Bez zaskoczenia. Nowa płyta Jasona "Know." to gitarowe, tradycyjne sączące się dźwięki. Dobra alternatywa dla wszechobecnych eksperymentów, beatów i kombinacji.

Antidotum dla zmęczonych kalejdoskopowymi "gwiazdami" i producentami mielącymi piosenki na single. Autorski materiał wrażliwca ze Stanów, który w ciągu niecałych czterdziestu minut przenosi nas za kierownicę auta przemierzającego południowe Stany w kierunki zachodu słońca.

Jego płyty są podobne do siebie, ale moim zdaniem nie monotonne. Słychać tu wpływ mistrzów bluesa, elementy country. Posłuchajcie Jasona Mraza. Doskonała płyta na jesień. Spokojna, ale bez elementów rozszarpujących nas w oczekiwaniu na lepszą pogodę czy wspólną radość, kiedy za oknem wieje i pada. Pełne cztery eMki z plusem.