Margaret o polskich preselekcjach do Eurowizji i podejściu TVP. Szczery wywiad piosenkarki

12.02.2019 13:02

Margaret to jedna z tych polskich artystek, którą eurowizyjni fani chętnie widzieliby jako reprezentantkę Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji. Piosenkarka udzieliła ostatnio wywiadu, w którym zdecydowała się po raz pierwszy tak szczerze opowiedzieć o swoim stosunku do Eurowizji, podejściu TVP do preselekcji i ewentualnym występie w imprezie w barwach Polski.

Margaret o polskich preselekcjach do Eurowizji i TVP. Szczery wywiad fot. Youtube (Margaret)

Margaret próbowała ostatnio po raz kolejny swoich sił w szwedzkich eliminacjach do Eurowizji. W 2016 roku brała także udział w polskich preselekcjach z piosenką „Cool Me Down”, w których przegrała ostatecznie z Michałem Szpakiem.

Od tamtej pory artystka nie była zainteresowana reprezentowaniem Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji. Wiele osób zaczęło więc zarzucać Margaret, że woli próbować swoich sił w Melodifestivalen, czyli szwedzkich eliminacjach do Eurowizji.

Margaret o polskich preselekcjach do Eurowizji i podejściu TVP

Margaret udzieliła ostatnio niezwykle szczerego wywiadu dla portalu Eurowizja.org, gdzie poruszono temat jej ewentualnego występu na Eurowizji w barwach Polski. Gwiazda wyznała, że chciałaby reprezentować Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji, pod warunkiem, że TVP (Telewizja Polska) zapewniłaby m.in. odpowiednie środki finansowe na występ i promocję.

Pojechać na Eurowizję i sobie zaśpiewać to strata czasu. Bez sensu. Wolę poleżeć z psem w domu, naprawdę — powiedziała Margaret i dodała: „Chodzi o to, jak to jest zrobione. Gdyby mój występ miałby szansę być dobrze zrobiony, to czemu nie. To nie jest też tak, że ktoś nie chce tego zrobić. My tego nie umiemy robić, bo nikt nas tego nigdy nie nauczył. Trzeba chcieć się nauczyć”.

Piosenkarka przyznała też, że właśnie dlatego ponownie wzięła udział w szwedzkich eliminacjach do Eurowizji. Kolejny występ na Melodifestivalen traktuje jako możliwość nauki zdobycia cennego doświadczenia.

Nie przyjeżdżam tu ze statusem, że ja chcę tak i tak, ale pokornie mówię — okej, nauczcie mnie czegoś, bo oni wiedzą, jak to się robi i robią to od lat. Potrzebowalibyśmy osoby, która do tematu podejdzie z wielką pokorą i powie „nauczcie mnie”. Zróbmy to razem i nie obrażajmy się, niech nikt nie robi z siebie gwiazdy. To będzie wymagało czasu, wzlotów i upadków. Tylko że u nas jest tak, że jak już jest upadek to… zarówno przy wzlotach, jak i upadkach warto też być razem. Mamy jednak tendencję, że się kłócimy, obrażamy. Koniec końców to tylko śpiewanie. Jest to długa droga, ale jeśli ktoś podniesie rękawicę, to spoko.

Eurowizja 2019: Margaret odpadła z eliminacji w Szwecji

Margaret odpadła ze szwedzkich eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji 2019, który odbędzie się w Izraelu. Polskiej piosenkarce nie udało się powtórzyć ogromnego sukcesu sprzed roku, kiedy awansowała do wielkiego finału Melodifestivalen 2018. W sobotnim półfinale zajęła ostatecznie 5. miejsce z piosenką „Tempo”.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/eurowizja.org/PK 

Oceń