Zamknij

Margaret o Michale Szpaku! Wywiad dla szwedzkiego fanklubu Eurowizji [WIDEO]

Redakcja
14.02.2018 14:16
Margaret o Michale Szpaku! Wywiad dla szwedzkiego fanklubu Eurowizji [WIDEO]
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/East News

Najnowszy singiel Margaret robi obecnie furorę w Szwecji. Wszystko za sprawą udziału naszej piosenkarki w Melodifestivalen 2018, czyli szwedzkich eliminacjach do Eurowizji. Polka awansowała do festiwalowej dogrywki, z której może dostać się do wielkiego finału. W niedawnym wywiadzie dla OGAE Sweden artystka opowiedziała o oczekiwaniach względem preselekcji, swojej karierze i Michale Szpaku.

W kilkunastominutowym wywiadzie dla OGAE Sweden, organizacji zrzeszającej szwedzkich fanów Eurowizji, Margaret opowiedziała o przygotowaniach do półfinałowego występu w Melodifestivalen 2018, muzycznej karierze w Szwecji i spostrzeżeniach na temat swojego udziału w zagranicznych preselekcjach.

Polska gwiazda pochwaliła również całą organizację imprezy i jej profesjonalizm. Wspomniała też o swoim ulubionym występie z Melodifestivalen, czyli Ace Wilder „Don't Worry” z 2016 roku. Nie obyło się też bez porównań do Krajowych Eliminacji organizowanych przez Telewizję Polską — artystka przyznała, że różnica jest ogromna, chociażby jeżeli chodzi o samą produkcję.

Ulubiony polski utwór z Eurowizji

W trakcie wywiadu naszą wokalistkę zapytano także o ulubione eurowizyjne utwory z Polski. Piosenkarka niemal natychmiast wspomniała o Michale Szpaku i jego piosence „Color of Your Life”, która brała udział w Konkursie Piosenki Eurowizji dwa lata temu. Przypomnijmy, że to właśnie z 27-letnim artystą Margaret przegrała w preselekcjach.

Autorka „In My Cabana” przyznała jednocześnie, że nie pamięta zbyt wielu eurowizyjnych kompozycji z Polski. Jej zdaniem konkurs nie cieszy się u nas aż tak wielką popularnością, jak w przypadku Szwecji.

Margaret zdradziła też, że uczy się szwedzkiego. Najwięcej problemów sprawia jej jednak trudna wymowa. Artystka pochwaliła się swoimi umiejętnościami przed kamerą i zaprezentowała kilka słów w skandynawskim języku.

Szwedzi zakochani w „In My Cabana”

Preselekcyjny występ Margaret cieszy się dużym zainteresowaniem w szwedzkich mediach, a „In My Cabana” bije rekordy popularności w zestawieniach. Utwór dotarł do 1. miejsca oficjalnej listy sprzedażowej sklepu iTunes w Szwecji. To pierwsza polska artystka, która tego dokonała.

To kolejna, m.in. po „Cool Me Down” i „What You Do”, piosenka Margaret zauważona poza granicami Polski.

Zagłosuj

Czy Margaret dostanie się do finału szwedzkich preselekcji do Eurowizji?

Liczba głosów:

Runda drugiej szansy

3 marca zostanie zorganizowany „Andra Chansen” — tzw. runda drugiej szansy, w której wystąpią laureaci trzeciego i czwartego miejsca ze wszystkich czterech półfinałów Melodifestivalen. W dogrywce zmierzy się łącznie ośmiu uczestników, w tym Margaret. Najlepsza czwórka trafi do finału, który wyłoni reprezentanta Szwecji w Konkursie Piosenki Eurowizji 2018.

Wielki finał zaplanowano na 10 marca.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK