Zamknij

Maria Peszek o pedofilii w Kościele w klipie "Barbarka". "Czarna sukienka, przed tobą klękam"

10.09.2021 12:38
Maria Peszek
fot. Karol Makurat/REPORTER/East News

Maria Peszek prezentuje swój najnowszy album "Ave Maria" i publikuje kolejny kontrowersyjny klip. "Barbarka" mówi o pedofilii w Kościele.

Maria Peszek opublikowała czwarty singiel promujący najnowszy album wokalistki. W roli gościa w kompozycji "Barbarka" pojawił się Oskar83 z duetu PRO8L3M. W utworze zostały zacytowane fragmenty jednej z ulubionych pieśni religijnych Jana Pawła II - "Barki". Teledysk wyreżyserował Grajper.

Maria Peszek z nowym klipem do utworu "Barbarka"

Tym razem Peszek porusza w swojej piosence kolejny głośny problem, który budzi wśród Polaków duże kontrowersje. Artystka w melorecytacji zwraca uwagę na problem pedofilii w Kościele. Umiejętnie łączy tragiczne zeznania ofiar z cytatami, które są nieodłącznym elementami naszej kultury.

Jak czytamy w zapowiedzi płyty:

Maria Peszek po raz kolejny się nie pieści i mówi o tym wprost. Własny, boleśnie szczery, czasami wręcz radykalny przekaz uzupełnia hasłami znanymi z ulicznych demonstracji: Jestem wnuczką czarownicy, której nie udało się wam spalić". W kolejnych kompozycjach porusza tematy, które łączy to samo zjawisko - zderzenie prostej, codziennej miłości z naszym krajem. Podaje bardzo ważne i aktualne treści w formie piosenek, które są... ładne. Po prostu. Można przy nich tańczyć. Można się przytulać. Jeżeli tak wygląda recepta Marii na dotarcie z wartościowym przekazem do świadomości słuchacza i widza to jest bardzo skuteczna.

Maria Peszek wydała nowy album "Ave Maria"

Album "Ave Maria" to płyta o miłości w trudnych czasach. W czasach, kiedy widzimy strach w oczach własnych rodziców i rezygnację w oczach własnych dzieci. Może chwilami zaboleć, ale w efekcie przynosi ukojenie, jak dobre lekarstwo, które musi być gorzkie. Maria Peszek mówi, że to prawdopodobnie najpiękniejszy album, jaki nagrała. 

Na płycie znajduje się 10 utworów. Producentem muzycznym płyty i współkompozytorem wszystkich utworów jest Kamil Pater.

Maria Peszek - "Barbarka". Tracklista:

  1. AVE MARIA
  2. JEBIĘ TO WSZYSTKO
  3. VIRUNGA
  4. DZIKIE DZIECKO
  5. SZAMBO WYBIŁO
  6. VIVA LA VULVA
  7. LOVESONG
  8. PUSTO
  9. NIC O POLSCE
  10. BARBARKA feat. OSKAR83

Zobacz też: Światowe gwiazdy muzyki, które mają polskie korzenie. Nie brakuje wielkich nazwisk [ZDJĘCIA]