Zamknij

Mariah Carey wyznała, że jest chora. Szczery wywiad gwiazdy

Redakcja
11.04.2018 14:49
Mariah Carey
fot. AFP/EAST NEWS

Mariah Carey to jedna z najlepiej sprzedających się artystek w historii muzyki. Jej kariera trwa niemal od 30 lat. W najnowszym wywiadzie piosenkarka zdecydowała się po raz pierwszy publicznie wyznać, że od wielu lat zmaga się z chorobą afektywną dwubiegunową.

Mariah Carey cierpi na chorobę afektywną dwubiegunową

Mariah Carey postanowiła wyznać, że cierpi na chorobę afektywną dwubiegunową, czyli zaburzenie charakteryzujące się występowaniem depresji i manii. U osoby zmagającej się z tą chorobą psychiczną pojawiają się m.in. cykliczne zmiany nastrojów.

Amerykańska piosenkarka przyznała, że po raz pierwszy zdiagnozowano u niej dwubiegunowość już w 2001 roku. Wtedy właśnie artystka przeszła załamanie nerwowe i psychiczne. Została poddana leczeniu szpitalnemu.

Przez długi czas Carey była przekonana, iż cierpi po prostu na zaburzenia snu, które powodowały u niej rozdrażnienie i niepokój.

Do niedawna żyłam w zaprzeczeniu i izolacji, a także ciągłym strachu, że ktoś mnie zdemaskuje. To wszystko było już zbyt ciężkie. Szukałam i otrzymałam leczenie, otaczam się teraz pozytywnymi ludźmi i wróciłam do tego, co kocham, czyli pisania i tworzenia piosenek — powiedziała magazynowi „People” Mariah Carey.

48-letnia artystka jest obecnie w trakcie terapii i przyjmuje leki. Przyznała, że radzi już sobie zdecydowanie lepiej, a przyjmowane przez nią środki nie powodują u niej zmęczenia czy senności.

Przypomnijmy, że Mariah Carey nie jest pierwszą gwiazdą muzyki w ostatnich latach, która odważyła się mówić o problemach psychicznych. Od lat o swojej dwubiegunowości mówi głośno także Demi Lovato. 25-latka aktywnie zaangażowała się w działalność charytatywną na rzecz chorych osób.

RadioZET.pl/people.com/PK