Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Mariah Carey wyznała, że jest chora. Szczery wywiad gwiazdy

11.04.2018 14:49

Mariah Carey to jedna z najlepiej sprzedających się artystek w historii muzyki. Jej kariera trwa niemal od 30 lat. W najnowszym wywiadzie piosenkarka zdecydowała się po raz pierwszy publicznie wyznać, że od wielu lat zmaga się z chorobą afektywną dwubiegunową.

Mariah Carey fot. AFP/EAST NEWS

Mariah Carey cierpi na chorobę afektywną dwubiegunową

Mariah Carey postanowiła wyznać, że cierpi na chorobę afektywną dwubiegunową, czyli zaburzenie charakteryzujące się występowaniem depresji i manii. U osoby zmagającej się z tą chorobą psychiczną pojawiają się m.in. cykliczne zmiany nastrojów.

Amerykańska piosenkarka przyznała, że po raz pierwszy zdiagnozowano u niej dwubiegunowość już w 2001 roku. Wtedy właśnie artystka przeszła załamanie nerwowe i psychiczne. Została poddana leczeniu szpitalnemu.

Przez długi czas Carey była przekonana, iż cierpi po prostu na zaburzenia snu, które powodowały u niej rozdrażnienie i niepokój.

Do niedawna żyłam w zaprzeczeniu i izolacji, a także ciągłym strachu, że ktoś mnie zdemaskuje. To wszystko było już zbyt ciężkie. Szukałam i otrzymałam leczenie, otaczam się teraz pozytywnymi ludźmi i wróciłam do tego, co kocham, czyli pisania i tworzenia piosenek — powiedziała magazynowi „People” Mariah Carey.

48-letnia artystka jest obecnie w trakcie terapii i przyjmuje leki. Przyznała, że radzi już sobie zdecydowanie lepiej, a przyjmowane przez nią środki nie powodują u niej zmęczenia czy senności.

Przypomnijmy, że Mariah Carey nie jest pierwszą gwiazdą muzyki w ostatnich latach, która odważyła się mówić o problemach psychicznych. Od lat o swojej dwubiegunowości mówi głośno także Demi Lovato. 25-latka aktywnie zaangażowała się w działalność charytatywną na rzecz chorych osób.

RadioZET.pl/people.com/PK

Oceń