Zamknij

Marianne Faithfull już nigdy nie zaśpiewa? Koronawirus nieodwracalnie zniszczył jej płuca

19.01.2021 11:07
Marianne Faithfull
fot. GUILLAUME SOUVANT/AFP/East News

Marianne Faithfull przeszła koronawirusa w 2020 roku. Przez COVID-19 piosenkarka trafiła do szpitala, gdzie lekarze walczyli o jej życie. Choć legendarnej artystce udało się ostatecznie pokonać chorobę, Brytyjka nie przestaje się zmagać z powikłaniami. Koronawirus zniszczył płuca Faithfull do tego stopnia, że gwiazda może już nigdy nie zaśpiewać.

Marianne Faithfull zmagała się z koronawirusem kilka miesięcy temu. W przypadku legendarnej brytyjskiej piosenkarki choroba nie przeszła łagodnie. Artystka trafiła na kilka tygodni do szpitala, gdzie lekarze walczyli o jej życie.

74-latce szczęśliwie udało się pokonać COVID-19. Wirus mocno jednak spustoszył organizm Brytyjki. W najnowszym wywiadzie dla The Guardian zdradziła, że ze powikłaniami po koronawirusie będzie zmagała najprawdopodobniej do końca życia. Niewykluczone, iż przez zniszczone płuca Marianne Faithfull już nigdy nie zaśpiewa.

Zobacz także: Jak koronawirus niszczy płuca? Pokazano to na zdjęciach

Marianne Faithfull już nigdy nie zaśpiewa? Koronawirus nieodwracalnie zniszczył jej płuca

Marianne Faithfull przyznała, że koronawirus nieodwracalnie uszkodził jej płuca. W rozmowie z The Guardian opowiedziała o komplikacjach, które pojawiły się u niej po COVID-19. Piosenkarka musi mieć cały czas stały dostęp do tlenu. Ponadto nadal zmaga się ze zmęczeniem i utratą pamięci krótkotrwałej.

Być może już nigdy nie będę mogła zaśpiewać. Być może to już koniec. Byłabym niesamowicie zdenerwowana, gdyby tak było, ale z drugiej strony mam już 74 lata. Nie czuję się przeklęta, nie czuję się też niepokonana. Czuję się po prostu człowiekiem. Ale wierzę w cuda. To daje mi nadzieję – powiedziała.

Tuż przed pandemią koronawirusa Marianne Faithfull rozpoczęła prace nad albumem „She Walks In Beauty”, w którego tworzenie zaangażowali się także Warren Ellis, Brian Eno, Nick Cave i Vincent Segal. Mimo problemów zdrowotnych piosenkarka wznowiła prace nad płytą. Krążek ukaże się najprawdopodobniej wiosną tego roku.

Zobacz także: Charley Pride nie żyje. Legenda muzyki country była zakażona koronawirusem

Kim jest Marianne Faithfull?

Marianne Faithfull zdobyła sławę w latach sześćdziesiątych. Wydała dotąd ponad dwadzieścia albumów studyjnych i nagrała takie hity jak „The Ballad Of Lucy Jordan” czy „As Tears Go By”. Była nominowana do prestiżowej nagrody Grammy. Telewizja VH1 umieściła Faithfull na liście „100 największych kobiet rock and rolla”.

RadioZET.pl/The Guardian