Zamknij

Marilyn Manson niewinny? Sąd odrzucił pozew przeciw znanemu muzykowi

16.09.2021 11:31
Marilyn Manson
fot. Peter Brooker / Rex Features/EAST NEWS

Marilyn Manson nie zostanie ukarany w związku z jednym z pozwów dotyczących napaści seksualnych. Sąd odrzucił wniosek ofiary ze względu na brak dowodów.

Marilyn Manson w lutym 2021 roku został oskarżony przez Evan Rachel Wood o nadużycia. Aktorka zeznała, że muzyk stosował wobec niej przemoc oraz terror psychiczny podczas trwania ich związku. Wyznanie Wood sprawiło, że kolejne partnerki gwiazdora zaczęły opowiadać o swoich, równie nieprzyjemnych, doświadczeniach z wokalistą.

Marilyn Manson niewinny? Sąd odrzucił pozew

O traumach związanych z Mansonem, poinformowała między innymi jego była asystentka Ashley Walters oraz artystka Gabriella. W maju do grona oskarżycielek dołączyła Jane Doe, która złożyła pozew przeciwko muzykowi. Kobieta twierdziła, że została przez niego wykorzystana na tle seksualnym. W dokumencie ujawniła między innymi, że Manson miał zmuszać ją do oglądania filmów pornograficznych. Oskarżyła muzyka również o gwałt.

Jak donosi portal TMZ, który dotarł do nowych dokumentów w sprawie, sędzia oddalił pozew Doe ze względu na przedawnienie. Kobieta podkreślała, że nie była gotowa na zeznania wcześniej, ze względu na silne emocje i przeżycia związane ze sprawą. Dodatkowo zeznała, że wyparła traumatyczne wspomnienia i na jakiś czas o nich zapomniała.

Sąd oddalił pozew przeciwko Mansonowi 

Sędzia podkreślił jednak, że kobiecie brakuje dowodów w sprawie. Dał jej 20 dni na ponowne złożenie pozwu oraz ustosunkowanie się do obaw sędziego związanych z jej wypartymi wspomnieniami oraz faktem przedawnienia sprawy.

Doe to niejedyna kobieta, która w konflikcie z Mansonem weszła na drogę sądową. Wokalista został pozwany za nadużycia i napaści seksualne jeszcze przez 3 inne kobiety. Wśród nich możemy wymienić jego byłą asystentkę oraz gwiazdę "Gry o tron" - Esme Bianco.

Zobacz też: Światowe gwiazdy muzyki, które mają polskie korzenie. Nie brakuje wielkich nazwisk [ZDJĘCIA]