Zamknij

Mark Keds nie żyje. Gwiazdor zespołu Senseless Things zmarł w wieku 50 lat

12.01.2021 11:01
Mark Keds nie żyje. Gwiazdor zespołu Senseless Things zmarł w wieku 50 lat
fot. shutterstock.com

Mark Keds nie żyje. Znany z występów w zespole Senseless Things wokalista i gitarzysta zmarł w wieku 50 lat. O jego śmierci poinformował kolega z grupy, Ben Harding.

Mark Keds nie żyje. Członek zespołów Senseless Things i Deadcuts zmarł 10 stycznia w wieku 50 lat.

Mark Keds nie żyje. Brytyjski muzyk zmarł w wieku 50 lat

Śmierć Marka Kedsa potwierdził jego kolega z zespołu Senseless Things, Ben Harding. Muzyk opublikował wpis w mediach społecznościowych.

Niestety, z największym bólem serca musimy Wam powiedzieć, że Marka, naszego wokalistę, przyjaciela i głównego autora tekstów, nie ma już z nami – napisał Harding i dodał: „Kochamy cię, Mark. Wydaje się, że powiedzenie „odszedł zbyt szybko” brzmi kiczowato, ale to cholerna prawda. Miał zaledwie 50 lat. To nie jest k**** wiek, żeby umierać”.

Ben Harding zwrócił jednak uwagę na fakt, że Mark Keds przez lata zmagał się z uzależnieniem od narkotyków i bardzo chaotycznym stylem życia: „Z tego powodu jego zdrowie wyraźnie ucierpiało”.

Grzegorz „Guzik” Guziński nie żyje. Wokalista Flapjack i Homosapiens miał 46 lat

Kariera Marka Kedsa

Punk rockowy zespół Senseless Things, do którego należał Mark Keds, powstał w 1986 roku i wydał pięć albumów. Grupa rozpadła się w latach dziewięćdziesiątych. W 2007 i 2017 roku muzycy powrócili na scenę, aby zagrać kilka koncertów. Wydali też pierwszy od ponad dwudziesty lat nowy utwór „Lost Honey”.

W 2012 roku Keds założył zespół Deadcuts. Występował też w formacji The Wildhearts. Współpracował również z wieloma artystami, m.in. z popularną grupą The Libertines.

Sam Jayne nie żyje. Ciało poszukiwanego muzyka znaleziono w samochodzie

RadioZET.pl/nme.com