Zamknij

Marnik & Shanguy — „Dalida”. Piątkowa premiera w Radiu ZET

27.11.2020 13:30
Marnik Shanguy Dalida
fot. mat. prasowe

Marnik & Shanguy łączą siły w nowym singlu "Dalida". Piosenka jest hołdem dla legendarnej francusko-włoskiej wokalistki. Premiera utworu na antenie Radia ZET już w piątek po godz. 14:00.

Tragiczna historia francusko-włoskiej piosenkarki Dalidy ukazuje, jak blisko może być od siebie szczęście i samotność. Urodzona w 1933 roku w Kairze, Miss Egiptu Yolande Christina Gigliotti, w wieku zaledwie 18 lat pojechała do Paryża, mając walizkę pełną marzeń. Tam zyskała popularność i złotą płytę za swoje pierwsze nagranie.

Występowała pod pseudonimem Dalida i śpiewała po francusku, angielsku, arabsku i niemiecku, sprzedała ponad 80 milionów płyt i stworzyła 800 utworów. Pomimo ogromnego sukcesu, artystce nie udało się pokonać depresji i zmarła po przedawkowaniu środków nasennych. W liście pożegnalnym napisała: "Życie stało się dla mnie nie do zniesienia. Wybaczcie mi!"

Marnik i Shanguy w nowym singlu "Dalida"

Marnik i Shanguy oddali hołd tragicznie zmarłej artystce w utworze przepełnionym nostalgią, hipnotycznym bitem oraz mrocznym brzmieniem.

Ten kawałek opowiada o poczuciu bycia zagubionym, kiedy nasi bliscy są ekstremalnie daleko. To czasy, w których słuchamy melancholijnych utworów takich, jakie tworzyła Dalida — mówią artyści.

Duet Marnik to prawdziwy fenomen i zanosi się na to, że są to najbardziej obiecujące talenty na dzisiejszej scenie. Twórczość zespołu była grana w radiach w całej Europie. W 2015 roku ich hit "Bazaar", w którym gościnnie pojawił się KSHMR, zgromadził 23 miliony odtworzeń w Spotify. Marnik w 2017 roku współpracowali również z artystą Don Diablo przy tworzeniu singla "Children Of a Miracle", który został odtworzony 36 milionów razy. W 2018 roku duet wraz ze Stevem Aokim przerobił oryginalną wersję utworu "Bella Ciao" na potrzeby serialu produkcji Netflixa "La Casa De Papel". Singiel "Gam Gam" z 2018 roku zgromadził 12 milionów odtworzeń i był grany w takich radiach jak: NRJ, Fun Radio, Flaix FM, Megastar, Los Dance 40 i wielu innych.

RadioZET.pl/mat.prasowe