Zamknij

Maroon 5 z nowym singlem "Memories". Zespół zaskoczył nostalgicznym brzmieniem

Piotr Krajewski
23.09.2019 15:54
Maroon 5 Memories nowy singiel 2019 zespół zaskoczył brzmieniem
fot. Youtube screen

Maroon 5 wrócili z nową piosenką. Singiel „Memories” może jednak zaskoczyć niejednego słuchacza. Tym razem amerykański zespół postawił na nostalgiczny i nieco bardziej spokojniejszy utwór.

Maroon 5 z nowym singlem „Memories”

Maroon 5 zaprezentowali zupełnie nową piosenkę „Memories”, która jest pierwszym singlem zespołu od czasu wielkiego przeboju „Girls Like You” z 2018 roku. Nie wiadomo jednak na ten moment, czy Amerykanie pracują w studiu nad nową płytą.

Nowy utwór jest utrzymywany w dużo spokojniejszym klimacie i pokazuje bardziej refleksyjne oblicze Maroon 5 z Adamem Levinem na czele.

Największe hity Maroon 5

Swój debiutancki album „Songs About Jane” Maroon 5 wydali ponad 15 lat temu. Fani niemal natychmiast pokochali takie utwory jak „This Love”, „She Will Be Loved” czy „Sunday Morning”, a pierwsza płyta rozeszła się w milionach egzemplarzy. W 2007 roku zaprezentowali światu krążek „It Won't Be Soon Before Long”, z którego pochodzi chociażby przebój „Makes Me Wonder”.

Kolejne albumy Maroon 5, czyli „Hands All Over”, „Overexposed” oraz „V”, przyniosły już nieco inną muzykę. Zespół zmienił brzmienie i zaczął tworzyć muzykę bardziej popową, pasującą do radia. Przyniosło im to przeboje takie jak chociażby „Moves Like Jagger”, „Payphone”, „One More Night”, „Animals” czy „Sugar”.

Ich ostatnia płyta „Red Pill Blues” ukazała się w 2017 roku. To właśnie z niej pochodzi wielki hit „Girls Like You” z Cardi B. W teledysku wzięło udział mnóstwo gwiazd, m.in. Jennifer Lopez, Camila Cabello i Ellen DeGeneres. Przez wiele tygodni piosenka okupowała szczyty list przebojów, a wideoklip przekroczył dwa miliardy wyświetleń w serwisie Youtube.

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK