Zamknij

Maroon 5: występ na Super Bowl 2019. Internauci zawiedzeni koncertem [WIDEO]

Redakcja
04.02.2019 10:29
Maroon 5: występ na Super Bowl 2019. Internauci zawiedzeni koncertem [WIDEO]
fot. AL BELLO/Getty AFP/East News

Maroon 5 wystąpili na Super Bowl 2019, gdzie dali mini koncert w przerwie meczu New England Patriots – Los Angeles Rams. Amerykański zespół spotkał się z dużą krytyką ze strony internautów. Wielu z nich nazwało występ najgorszym i najnudniejszym w całej historii Super Bowl Halftime Show.

Maroon 5: występ na Super Bowl 2019. Internauci krytykują

Maroon 5 wystąpili na Super Bowl 2019 w Atlancie. W przerwie niedzielnego meczu o mistrzostwo w futbolu amerykańskim popularny zespół zaprezentował 14-minuty koncert, podczas którego zagrał swoje największe przeboje, m.in. „This Love”, „Moves Like Jagger”, „Sugar”, „She Will Be Loved” czy „Girls Like You”. Na scenie pojawili się także raperzy Travis Scott i Big Boi.

Występ Maroon 5 na Super Bowl 2019 spotkał się jednak z ogromną falą krytyki. O dużym niezadowoleniu widzów i internautów świadczą chociażby oceny oficjalnego nagrania wideo, które pojawiło się w serwisie YouTube. Koncert Maroon 5 dostał aż ponad 55 tysięcy „łapek w dół” i jedynie 6 tysięcy „łapek w górę” (stan na godz. 10:30).

Wiele osób krytykuje zespół za nudne, bezbarwne, mało energetyczne i nijakie show. Nie obyło się bez porównań do występu Justina Timberlake’a na Super Bowl 2018, który również zgarnął mnóstwo negatywnych recenzji.

Początkowo organizatorzy Super Bowl 2019 brali pod uwagę występ Rihanny lub Pink. Obie gwiazdy podobno odmówiły na znak protestu przeciwko działaniom NFL. W 2016 roku Colin Kaepernick, jeden z zawodników amerykańskiej ligi, uklęknął na boisku podczas hymnu Stanów Zjednoczonych. W ten sposób sportowiec zamanifestował swój sprzeciw wobec dyskryminacji rasowej i brutalności policji w stosunku do ludności afroamerykańskiej w USA. Kaepernick został wyrzucony z NFL i mocno skrytykowany przez samego Donalda Trumpa. 

Zobacz także

Super Bowl Halftime Show

Finał NFL to nie tylko wielkie wydarzenie sportowe, ale także popkulturowe. Kilkunastominutowy koncert Super Bowl Halftime Show, który jest szeroko komentowany później w mediach, ogląda rokrocznie ponad 100 milionów ludzi.

Podczas wielkiego święta futbolu amerykańskiego wystąpili już tacy artyści jak Britney Spears, Michael Jackson, U2 , The Rolling Stones, Prince, Bruce Springsteen, Madonna, Beyoncé, Bruno Mars, Red Hot Chili Peppers, Katy Perry, Coldplay, Lady Gaga i Justin Timberlake

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK