Zamknij

Marta Burdynowicz: kim jest zwyciężczyni "The Voice of Poland 12"? [WIEK, INSTAGRAM]

04.12.2021 22:45
Marta Burdynowicz
fot. Jan Bogacz / TVP

Marta Burdynowicz to zwyciężczyni "The Voice of Poland 12", która zachwyciła widzów Telewizji Polskiej. Od początku programu utalentowana wokalistka była jedną z głównych faworytek do wygrania całego programu. Kim jest Marta Burdynowicz? Poniżej szczegóły na temat wieku, Instagrama, dotychczasowej kariery zwyciężczyni "The Voice of Poland 12".

Marta Burdynowicz - kim jest zwyciężczyni " The Voice of Poland 12"? Wiek, Instagram i dotychczasowa kariera – sprawdzamy najważniejsze informacje o zwyciężczyni 12. edycji programu TVP.

Marta Burdynowicz: kim jest zwyciężczyni "The Voice of Poland 12"? [WIEK, INSTAGRAM]

Marta Burdynowicz ma 28 lat i pochodzi z Elbląga, ale od wielu lat związana jest z Warszawą i Trójmiastem.

Zwyciężczyni "The Voice of Poland 12" z drużyny Justyny Steczkowskiej jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych. Konto Marty Burdynowicz na Instagramie można znaleźć pod nazwą @martaburdynowicz – obserwuje je ponad 13 tysięcy użytkowników.

Kariera Marty Burdynowicz z "The Voice of Poland": Piloci, musical, dubbing

Marta Burdynowicz zrobiła furorę w "The Voice of Poland 12" za sprawą m.in. występu na Przesłuchaniach w Ciemno. Jej wykonanie "Szklanki wody" Bajm zachwyciło wszystkich trenerów. W półfinale uczestniczka zaprezentowała swój debiutancki singiel "Żaden wstyd", który usłyszeliśmy również w wielkim finale.

Mimo młodego wieku zwyciężczyni  "The Voice of Poland 12" może pochwalić się naprawdę bogatą karierą. Ukończyła studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Brała udział w wielu prestiżowych konkursach. Jest m.in. finalistką Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Anny German.

Marta Burdynowicz pracuje jako aktorka dubbingowa - podkładała głos m.in. do filmu "My Little Pony Equestria Girls: Rollercoaster przyjaźni", "Dumbo", "Mary Poppins Powraca " czy „Muppety na tropie”.

Występuje również w musicalach. Marta Burdynowicz pojawiła się na scenie m.in. Teatru Muzycznego Roma, Teatru Syrena, Teatru Rampa, Teatru Muzycznego w Poznaniu i Teatru Muzycznego w Łodzi. Była gwiazdą musicali "Piloci", "Mistrz i Małgorzata", "Kominat", "Rock of Ages" czy "Zakonnica w przebraniu".

"The Voice of Poland" to nie pierwszy program telewizyjny, w którym mogliśmy zobaczyć Martę Burdynowicz. Występowała jako jurorka w "Śpiewajmy razem. All Together Now" na antenie Polsatu.

Finał "The Voice of Poland 12": FINALIŚCI

Finał "The Voice of Poland 12" odbył się w sobotę, 4 grudnia o godz. 20:00. W ostatnim odcinku programu zmierzyło się czterech finalistów:

RadioZET.pl/mat.prasowe