Zamknij

Martina Tini Stoessel: Kim jest wschodząca gwiazda muzyki? [FOTO]

Redakcja
10.04.2018 12:01
Martina Tini Stoessel
fot. Youtube (TiniVEVO)

Tini Stoessel, a tak naprawdę Martina Stoessel, to obecnie jedna z najpopularniejszych latynoskich gwiazd. Sławę przyniosła jej rola w serialu „Violetta”, który stał się światowym hitem. Martina próbuje także swoich sił w muzyce. Właśnie wydała nowy singiel „Princesa”, który słuchacze mogli usłyszeć już na antenie Radia ZET.

Martina Tini Stoessel. Kto to jest?

Martina Stoessel to 21-letnia argentyńska gwiazda występująca pod pseudonimem Tini. Urodziła się 21 marca 1997 roku w Buenos Aires. Ogromną popularność zdobyła za sprawą głównej roli w emitowanym na Disney Channel serialu „Violetta”. Młodzieżowa telenowela doczekała się trzech sezonów i 240 odcinków. Przygody utalentowanej nastolatki śledziły miliony widzów na całym świecie, w tym także w Polsce.

W ramach promocji „Viollety” zorganizowano także dwie trasy koncertowe. Martina Stoessel odwiedziła kilkukrotnie również Polskę — Argentynka wystąpiła m.in. na PGE Narodowym w Warszawie.

Tini Stoessel i muzyka

W 2016 roku Martina Stoessel wydała pod pseudonimem Tini swój pierwszy krążek zatytułowany „Tini”. Album rozszedł się w ponad 100 tysiącach egzemplarzy na całym świecie, a w Polsce uzyskał status złotej płyty. Artystka zorganizowała także trasę koncertową, w ramach której odwiedziła Kraków i Łódź.

Światowa kariera muzyczna Tini Stoessel nabiera obecnie tempa. Jej piosenki cieszą się coraz większą popularnością nie tylko w Ameryce Południowej, a artystka zaczyna współpracować ze słynnymi producentami, m.in. z Andrésem Torresem, twórcą przebojów „Despacito” i „Echame La Culpa”, które przyniosły ogromny sukces Luisowi Fonsiemu.

Tini Stoessel wydała niedawno nowy singiel „Princesa”, w którym gościnnie występuje kolumbijska artystka Karol G. Piosenka miała już swoją oficjalną premierę antenie Radia ZET i zyskuje zainteresowanie wśród polskich słuchaczy. Martina Stoessel pracuje obecnie nad drugą płytą, która ma ukazać się jeszcze w 2018 roku.

RadioZET.pl/PK