Zamknij

Mata i "Młody Matczak" z kolejnym rekordem przedsprzedaży. Na taki sukces artyści pracują latami

27.09.2021 10:02
Mata
fot. Kacper Kolenda/REPORTER/East News

Mata już wkrótce wyda swój drugi album studyjny "Młody Matczak". Zainteresowanie płytą ciągle rośnie, a przedsprzedaż bije rekordy popularności.

Mata to prawdziwe objawienie polskiego rapu. Muzyk podbił serca słuchaczy pierwszym singlem "Patointeligencja", a od jego publikacji bije kolejne rekordy popularności. Wkrótce światło dzienne ujrzy drugi album młodego rapera.

Mata "Młody Matczak" z kolejnym rekordem sprzedaży

Premierę "Młodego Matczaka" zaplanowano pierwotnie na 21 września, jednak wytwórnia rapera poinformowała, że data musiała ulec zmianie. Jeden z najbardziej wyczekiwanych albumów tego roku ukaże się już 1 października.

Materiał, chociaż jeszcze niewydany, cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Płyta pokryła się złotem zaledwie sześć godzin po rozpoczęciu przedsprzedaży. Oczywiste stało się, że na tym wyniku fani młodego rapera nie poprzestaną. Tydzień przed premierą albumu SBM Label poinformowała, że nakład specjalnej edycji albumu się wyczerpał.

"Młody Matczak" osiągnął status podwójnie platynowej płyty w preorderze. Oznacza to, że fani zamówili najnowszy album rapera w ponad 60 tysiącach egzemplarzy. Na taki wynik artyści często pracują latami.

Mata wyprzedał koncert na warszawskim Bemowie

Również na nieco ponad tydzień wyprzedał się koncert Maty, który zostanie zorganizowany 2 października na warszawskim Bemowie. Co więcej, zainteresowanie rekordowym wydarzeniem było tak duże, że agencja SOLD OUT dokonała reorganizacji miejsca koncertu i zapewniła fanom rapera dodatkową pulę wejściówek. Ich sprzedaż rusza dziś (27 września) o 15:00.

Jak czytamy w zapowiedzi imprezy:

Mata swoimi koncertami przyzwyczaił słuchaczy do nieszablonowych rozwiązań. Na ostatnim koncercie artysty w Warszawie gościnnie wystąpili m.in. artyści SBM Label, profesjonalny chór, Marcin Wasilewski, Quebonafide, Żabson, warszawska legenda - człowiek grający na krześle. Tym razem publiczność może spodziewać się jeszcze większego rozmachu wydarzenia i produkcji na światowym poziomie, jakiej na polskich scenach jeszcze nie było. Chcemy, by ten koncert zapisał się w historii nie tylko ze względu na sam występ artysty, ale także oprawę wizualną i efekty specjalne.

Koncert w Warszawie będzie jedynym w Polsce w 2021 roku, podczas którego Mata wykona wszystkie premierowe utwory ze swojego nowego wydawnictwa.

W tym miejscu warto dodać, że równie dobrze na rynku muzyczny radzi sobie debiut Maty "100 dni do matury". Krążek osiągnął już status potrójnej platyny i zmierza do diamentu.

Zobacz też: Światowe gwiazdy muzyki, które mają polskie korzenie. Nie brakuje wielkich nazwisk [ZDJĘCIA]