Zamknij

Mata opublikował nowy klip, zapowiedział album i pobił rekord. Kiedy premiera "Młodego Matczaka"?

22.06.2021 09:57
Mata
fot. materiały prasowe/Spotify

Mata opublikował kolejny singiel ze swojej drugiej płyty. Młody raper zaprezentował klip do "Kiss cam (podryw roku)", ogłosił datę premiery nowego krążka  i pobił kolejny rekord.

Mata to młody raper, który zyskał popularność w 2019 roku, kiedy opublikował kawałek "Patointeligencja". Utwór trafił do jednego z wydań "Wiadomości" i stał się hitem. Matczak wydał debiutancką płytę w 2020 roku i został jednym z najbardziej rozchwytywanych raperów w Polsce. Niedawno wrócił z nowym materiałem i po raz kolejny wzbudził zainteresowanie i kontrowersje swoją muzyką. Tekst "Patoreakcji" cytowały wszystkie największe media w Polsce.

Mata z nowym singlem "Kiss cam (podryw roku)". W klipie Milowicz i Young Leosia

Matczak opublikował właśnie kolejny singiel, który jest zapowiedzią jego drugiej płyty. "Kiss cam (podryw roku)" to numer osobisty, pozbawiony kontrowersji. W klipie do utworu w głównej roli obok Maty widzimy młodą piosenkarkę, Young Leosię. Oprócz tego w nagraniu wziął udział także Michał Milowicz, który wcielił się w rolę coacha podrywu.

Utwór za pośrednictwem YouTube'a odsłuchano już przeszło 1,3 miliona razy. Wraz z publikacją materiału rozpoczęła się przedsprzedaż drugiego albumu Maty "Młodego Matczaka". Jego premierę zaplanowano na 21 września. Materiał podobnie jak debiut rapera pojawi się na rynku pod barwami SBM Label.

Mata z nowym rekordem. Druga płyta rapera pokryła się złotem w 6 godzin

Na pierwszy sukces niewydanej jeszcze płyty Maty nie trzeba było długo czekać. Zaledwie 6 godzin po opublikowaniu singla "Kiss cam (podryw roku)" krążek "Młody Matczak" uzyskał status złotej płyty. Oznacza to, że w tym czasie album musiało zamówić co najmniej 15 tysięcy osób. To 2,5 tysiąca kupionych płyt na godzinę. Do tej pory żaden artysta w Polsce nie osiągnął takiego wyniku.

Przypomnijmy, że to niejedyny rekord, jaki pobił Mata w ostatnim czasie. Muzyk dał niedawno niespodziewany koncert nad Wisłą, podczas którego zaśpiewał utwór "Schodki" aż 16 razy. Tym samym ustanowił nowy rekord świata. Wcześniej autorem rekordu był Travis Scott, który podczas jednego występu wykonał swój utwór "Goosebumps" 14 razy.