Zamknij

Mata opublikował singiel "MC". Rapuje o kampanii McDonald's i 16 godzinach pracy

29.11.2021 10:51
Mata w McDonald's
fot. Piotr Hukalo/East News

Mata wydał nowy singiel "MC". Raper opowiedział w nim o swojej współpracy z McDonald's i odniósł się do fali krytyki, która zalała go w sieci. 

Mata nie zwalnia tempa. Muzyk wydał swój drugi album studyjny, a potem zagrał jeden z największych solowych koncertów hip-hopowych w Polsce na warszawskim Bemowie. Niecałe dwa miesiące od tamtych wydarzeń artysta podzielił się z fanami kolejnym nowym kawałkiem.

Mata rapuje o swojej współpracy z McDonald's i 16 godzinach pracy

Raper ma w zwyczaju zaskakiwać swoich fanów na Instagramie. Twórca publikuje w medium tajemnicze kadry, które nierzadko okazują się wskazówkami dotyczącymi jego planów. Było tak zarówno w przypadku zapowiedzi spontanicznych koncertów na warszawskich Schodkach nad Wisłą, jak i wówczas, gdy pojawił się niespodziewanie w jednym ze stołecznych McDonald'sów. Tym razem młody raper w okolicach północy dał znać słuchaczom na Instagramie, że właśnie wypuścił nowy kawałek.

W utworze "MC" Mata znów odnosi się między innymi do odpowiedzialności za młode pokolenie, którą wielu komentujących jego działania próbuje go obarczyć. Raper podkreśla, że "nie chce zostać super nianią" i najwyraźniej nie żałuje współpracy z siecią znanych restauracji.

Mata opublikował singiel "MC"

Twórca podkreśla, że gdyby odmówił akcji z McDonald's, zrobiłby ją ktoś inny.

Jak to wbiłem w kwestii dziury ozonowej, skoro prosiłem prezesa, żeby zrobili schabowe
Jakbym tego nie wziął, to i tak by to wziął Sobel
A zabito tyle krów, ile w Chinach ginie w dobę, i tak w ch*j
Ale mogę chociaż napisać na grobie
Zrobiłem coś jako pierwszy biały człowiek
Zrobiłem coś, a ty drapiesz się po głowie

Muzyk najprawdopodobniej odniósł się także do kontrowersyjnej wypowiedzi swojego ojca na temat pracy przez 16 godzin dziennie.  

Czasem 16 godzin dziennie siedzę w studiu, no a czasem na kanapie
Ale wstaję po południu i nie tyram na etacie, dlatego szanuję pracę, ty wylewasz matcha latte, głupia piz*o

Młody Matczak w nowym singlu rapuje również o swoim billboardzie na Manhattanie oraz aferze dotyczącej jego tekstów. Twórca został posądzony, że nie pisze swoich piosenek sam, a robi to za niego Białas.

Znowu nowe wersy pisze kolejny ghosthater, że Mata jest kretynem i jest tylko tu na chwilę

Poniżej możecie posłuchać całego utworu: