Zamknij

Mata pierwszym Polakiem na liście Billboard Global. Wielki sukces 20-latka

08.07.2021 09:13
Mata
fot. mat. prasowe

Mata jest pierwszym w historii Polakiem, który trafił na listę Billboard Global. Wszystko za sprawą singla "Kiss cam (podryw roku)", który bije rekordy popularności w internecie. To także pierwsza piosenka w języku polskim w historii notowania.

Mata podbija internet hitem "Kiss cam (podryw roku)". Michał Matczak, bo tak naprawdę nazywa się ten młody raper znany już z przeboju „Patointeligencja”, może pochwalić się historycznym sukcesem dla polskiej muzyki. Jego singiel znalazł się w jednym z notowań amerykańskiego Billboardu.

Mata pierwszym w historii Polakiem na liście Billboard Global

Mata trafił na listę Billboard Global Excl. U.S. jako pierwszy Polak w historii tego zestawienia, które obejmuje ponad 200 światowych rynków muzycznych z wyłączeniem Stanów Zjednoczonych. Piosenka "Kiss cam (podryw roku)" Maty trafiła na 198. miejsce z ponad 10 milionami streamów. To także pierwszy utwór wykonywany w języku polskim, który znalazł się w tym notowaniu.

Historia dzieje się na naszych oczach – napisała dumna wytwórnia SBM Label.

"Kiss cam (podryw roku)" to obecnie jeden z najpopularniejszych kawałów w polskim internecie. Oficjalny teledysk Maty obejrzano już ponad 18 milionów razy, a sama piosenka została odsłuchana ponad 12 milionów razy w serwisach streamingowych.

Mata z kolejnymi rekordami

Mata nie wydał jeszcze drugiej płyty „Młody Matczak”, a już bije rekordy, o których wielu polskich artystów może jedynie pomarzyć. Jego drugi album, który ukaże się 21 września, jest już dostępny do kupienia w preorderze – wystarczyło zaledwie 6 godzin, aby krążek uzyskał status złotej płyty.

To nie koniec sukcesów Michała Matczaka. Młody artysta sprzedał najwięcej biletów na jeden koncert w historii polskiego rapu. Organizatorzy poinformowali, że na jego występ na warszawskim Bemowie 2 października sprzedano rekordową liczbę wejściówek.

RadioZET.pl/onet.pl