Zamknij

Mata z kolejnym rekordem. Tego nie udało się osiągnąć żadnemu polskiemu raperowi

07.07.2021 11:53
Mata
fot. Materiały prasowe

Mata po raz kolejny pobił rekord polskiej sceny. Tym razem artyście udało się sprzedać najwięcej biletów w historii rodzimego rapu.

Mata, czyli Michał Matczak to w tej chwili najpopularniejszy polski raper młodego pokolenia. Artysta zdobył popularność, publikując utwór "Patointeligencja", który szybko stał się hitem, a dziś ma na koncie ponad 51 milionów wyświetleń na YouTubie.

Rekordowy Mata - jakie sukcesy odniósł ostatnio młody raper?

Mata wyda wkrótce swój drugi album. W wolnych chwilach od pisania muzyki, raper pobija kolejne rekordy. Niedawno jego niewydany jeszcze krążek "Młody Matczak" uzyskał status złotej płyty w 6 godzin. Oznacza to, że materiał kupowano w co najmniej 2,5 tysiącach egzemplarzy na godzinę. Do tej pory żadnemu polskiemu artyście nie udało się osiągnąć takiego wyniku.

Raper pobił również rekord ustanowiony przez Travisa Scotta. Matczak wystąpił 21 maja nad Wisłą i wykonał utwór "Schodki" aż 16 razy z rzędu. Pobił tym samym wyczyn Scotta, który swój hit "Goosebumps" zaprezentował publiczności 14 razy podczas jednego występu. Tym razem Mata rozbił bank, sprzedając rekordową liczbę biletów.

Mata z kolejnym rekordem. Żaden polski raper nie sprzedał tylu biletów na koncert

2 października Mata zagra na warszawskim Bemowie. Będzie to jedyny koncert rapera z nowym materiałem w 2021 roku. Nic więc dziwnego, że wejściówki na wydarzenie cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Aktualnie trwa sprzedaż biletów z piątej, ostatniej puli. Chociaż wydarzenie nie zostało jeszcze wyprzedane, organizatorzy koncertu oświadczyli, że takiej liczby wejściówek nie udało się sprzedać żadnemu raperowi w Polsce.

Magda Dubrawska, właścicielka SOLD OUT Agencji, cytowana przez cgm.pl, oświadczyła:

Już na tym etapie promocji, na ponad 3 miesiące przed wydarzeniem, osiągnęliśmy rekordową sprzedaż biletów, której do tej pory solowo nie osiągnął żaden raper w Polsce.To będzie produkcja, jakiej polski hip-hop jeszcze nie widział.

Organizatorzy zapewniają, że wydarzenie będzie wyjątkowe na wielu poziomach.

Tym razem publiczność może spodziewać się jeszcze większego rozmachu wydarzenia i produkcji na światowym poziomie, jakiej na polskich scenach jeszcze nie było. Chcemy, by ten koncert zapisał się w historii nie tylko ze względu na sam występ artysty, ale także oprawę wizualną i efekty specjalne.

RadioZET.pl/cgm.pl