Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ojciec Beyonce jest chory. Matthew Knowles wyznał, że ma raka piersi

02.10.2019 14:34

Matthew Knowles ma raka. Ojciec Beyonce był gościem programu „Good Morning America”, w którym opowiedział o swojej walce z chorobą. Zdiagnozowano u niego nowotwór piersi, który niezwykle rzadko występuje u mężczyzn.

Matthew Knowles jest chory ojciec Beyonce ma raka piersi fot. Richard Young / Rex Features / East News

Ojciec Beyonce ma raka piersi. Matthe Knowles wyznał, że zmaga się z nowotworem

Matthew Knowles, ojciec Beyonce, choruje na raka piersi. Mężczyzna zdecydował się poinformować o chorobie w programie „Good Morning America”, który został wyemitowany w środę rano w Stanach Zjednoczonych. W specjalnym wywiadzie opowiedział o z zmaganiach z rzadkim nowotworem i reakcji rodziny na jego chorobę.

Jak sam przyznał, zauważył, że jest coś nie tak, kiedy na jego białych koszulkach pojawiły się krople krwi. Początkowo kompletnie nie myślał nowotworze, ale zdecydował się w końcu pójść do lekarza i wykonać badanie mammograficzne. Wtedy okazało się jednak, że to rak piersi. Podczas rozmowy Knowles poinformował, że wielu członków jego rodziny zmagało się z tym rodzajem nowotworu. Mężczyzna miał już jedną operację, a kolejna jest zaplanowana na styczeń.

Ojciec Beyonce zdradził też, że chce, mówiąc o swojej chorobie głośno, zwrócić uwagę mężczyzn na raka piersi i budować większą świadomość w kwestii tej choroby nowotworowej, która — jak się okazuje — dotyka nie tylko kobiety.

Mam nadzieję, że przychodząc dziś tutaj i mówiąc o tym wszystkim, uświadomię ludziom, że można to pokonać, ale choroba musi zostać wcześnie wykryta — powiedział Knowles i dodał: „Rozmawiajcie o tej chorobie. Mówcie głośniej. Mówcie otwarcie. Wcześniej, szybciej, prędzej”.

67-letni Matthew Knowles jest amerykańskim menadżerem, producentem i dyrektorem muzycznym. Przez wiele lat zajmował się karierami swoich córek: Beyonce i Solange.

RadioZET.pl/people.com/PK

Oceń
Tagi