Zamknij

Matthew Strachan nie żyje. Kompozytor i twórca muzyki do "Milionerów" miał 50 lat

24.09.2021 09:56
Milionerzy
fot. Bartosz KRUPA/East News

Matthew Strachan nie żyje. Brytyjski kompozytor zmarł w wieku 50 lat – jego ciało znaleziono w domu. Zasłynął ze stworzenia muzyki do programu "Milionerzy", którą dobrze kojarzą widzowie TVN.

Matthew Strachan nie żyje. Brytyjski kompozytor, który stworzył muzykę do teleturnieju " Milionerzy", zmarł 8 września. Ciało muzyka znaleziono w jego domu w Twickenham, dzielnicy Londynu. Miał 50 lat.

Zobacz także:  Raper Bezczel nie żyje. Ujawniono możliwą przyczynę śmierci Michała Banaszka

Matthew Strachan nie żyje. Kompozytor i twórca muzyki do "Milionerów"

Śmierć Matthew Strachana potwierdził jego ojciec i również kompozytor, Keith Strachan.

Matthew był kochany przez swoją rodzinę i będzie nam go bardzo brakowało. Był ciepłym, zabawnym i utalentowanym człowiekiem – powiedział ojciec w rozmowie z BBC.

Jak informuje Daily Mail, ciało kompozytora zostało znalezione w jego domu przez ratowników medycznych. Służby rozpoczęły śledztwo w tej sprawie, ale nie stwierdzono, aby zgon nastąpił w sposób podejrzany lub przy udziale osób trzecich. Dokładna przyczyna śmierci będzie znana po przeprowadzeniu dodatkowych badań.

Matthew Strachan zdobył sławę jako twórca muzyki do teleturnieju "Milionerzy", którą stworzył wspólnie ze swoim ojcem. Prace nad nią zajęły im osiem dni. Za słynną ścieżkę dźwiękową składającą się z blisko 100 muzycznych fragmentów otrzymali wiele nagród.

50-letni kompozytor był także autorem muzyki do filmów i produkcji telewizyjnych, m.in. "Home Front", "Winning Lines", "Question Time", "Extract" czy "The Detectives".

RadioZET.pl/dailymail.co.uk,bbc.com