Zamknij

Media: Michał Szpak znów wystąpi na Eurowizji? [SZCZEGÓŁY POMYSŁU KURSKIEGO]

Redakcja
24.01.2018 13:16
Media: Michał Szpak znów wystąpi na Eurowizji? [SZCZEGÓŁY POMYSŁU KURSKIEGO]
fot. Youtube (Eurovision Song Contest)

Tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji coraz bliżej. Wciąż jednak nie wiadomo, kto będzie reprezentował Polskę w trakcie imprezy w Lizbonie. Serwis „Pudelek” twierdzi, że ponownie miałby to być Michał Szpak, ale tym razem występujący w duecie. Według internetowego portalu jest to pomysł samego prezesa TVP.

Zagłosuj

Czy Michał Szpak powinien reprezentować Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji 2018?

Liczba głosów:

Jak informuje „Pudelek”, prezes TVP Jacek Kurski chciałby, aby Polskę w kolejnym Konkursie Piosenki Eurowizji reprezentował Michał Szpak ze swoim najnowszym utworem „Don’t Poison Your Heart”. Towarzyszyć na scenie miałaby mu Marta Gałuszewska, zwyciężczyni ósmej edycji „The Voice of Poland”.

Przypomnijmy, że para artystów zaśpiewała już ten utwór razem w wielkim finale wspomnianego programu.

— Kurskiemu bardzo zależy na wygranej na Eurowizji. Chce pokazać ludziom, że potrafi. Ośmielony sukcesem Sylwestra osobiście zaangażował się w projekt i wymyślił, że na Eurowizję powinniśmy wysłać Michała Szpaka w duecie ze zwyciężczynią „The Voice of Poland”, Martą Gałuszewską — czytamy na portalu „Pudelek”, który powołuje się na swoje źródło.

Michał Szpak postanowił odnieść się do całej sprawy w rozmowie z portalem "Jastrząb Post":

- Jest mi bardzo miło, że taki jest pomysł. Na razie żadne decyzje nie zostały podjęte – skomentował krótko artysta.

Do 1 lutego trwa nabór piosenek do krajowych eliminacji, które mają wyłonić reprezentanta Polski. Data finału preselekcji nie jest jeszcze znana.

63. edycja Eurowizji odbędzie się w stolicy Portugalii — Lizbonie. Półfinały konkursu zaplanowano na 8 i 10 maja, zaś wielki finał zostanie zorganizowany 12 maja. Cała impreza będzie odbywać się w Altice Arena.

OFICJALNE OŚWIADCZENIE MANAGEMENTU MICHAŁA SZPAKA

Zobacz także

Michał Szpak na Eurowizji 2016

Ewentualny występ artysty w Konkursie Piosenki Eurowizji nie byłby jego debiutem. Szpak reprezentował Polskę z utworem „Color of Your Life” podczas imprezy w Sztokholmie w 2016 roku. Zdobył aż 229 punktów i zajął wówczas wysokie 8. miejsce.

To trzeci najlepszy wynik naszego kraju w historii startów w Eurowizji — lepiej poszło jedynie Edycie Górniak (1994 rok — 2. miejsce) i zespołowi Ich Troje (2003 — 7. miejsce).

RadioZET.pl/pudelek.pl/PK