Zamknij

Szwedzi zakochani w piosence Margaret! Powalczy o Eurowizję 2018 w dogrywce [WIDEO]

Redakcja
12.02.2018 10:46
Szwedzi zakochani w piosence Margaret! Powalczy o Eurowizję 2018 w dogrywce [WIDEO]
fot. Youtube (Melodifestivalen)

Wielki sukces Margaret w szwedzkich preselekcjach do Konkursu Piosenki Eurowizji. Zdaniem widzów jej piosenka „In My Cabana” była jedną z czterech najlepszych kompozycji sobotniego półfinału Melodifestivalen 2018. Polska artystka wystąpi 3 marca w tzw. koncercie drugiej szansy.

Zagłosuj

Podoba Ci się nowy utwór Margaret?

Liczba głosów:

Margaret może zaliczyć swój debiut na Melodifestivalen, jednym z najważniejszych muzycznych wydarzeń w Szwecji, do naprawdę udanych. Mimo iż artystce nie udało się bezpośrednio dostać do finału, utwór „In My Cabana” spodobał się na tyle skandynawskiej publiczności, że Polka powalczy w festiwalowej dogrywce. To ogromny sukces, ponieważ udało jej się pokonać kilku dobrze znanych szwedzkich artystów.

Koncert drugiej szansy

3 marca zostanie zorganizowany „Andra Chansen” — tzw. koncert drugiej szansy, w którym wystąpią laureaci trzeciego i czwartego miejsca ze wszystkich czterech półfinałów Melodifestivalen. W dogrywce zmierzy się ośmiu uczestników. Czterech z nich trafi do finału, który wyłoni reprezentanta Szwecji w Konkursie Piosenki Eurowizji 2018.

Wielki finał zaplanowano na 10 marca.

Szwedzi zakochani w „In My Cabana”

Preselekcyjny występ Margaret cieszy się sporym zainteresowaniem w szwedzkich mediach, a „In My Cabana” bije rekordy popularności w zestawieniach. Utwór dotarł do 1. miejsca oficjalnej listy sprzedażowej sklepu iTunes w Szwecji.

To kolejna, m.in. po „Cool Me Down” i „What You Do”, piosenka Margaret zauważona poza granicami Polski.

Polska gwiazda stworzyła swój najnowszy kawałek wspólnie z Anderzem Wrethovem, Linnea Deb, Robertem Uhlmannem i popularnym w naszym kraju Arashem.

Eurowizja 2018

W 2017 roku Konkurs Piosenki Eurowizji wygrała po raz pierwszy w historii Portugalia. Salvador Sobral, zwycięzca imprezy, zaprezentował utwór „Amar Pelos Dois”, który spotkał się z wielkim entuzjazmem wielomilionowej widowni i pokonał z ogromną przewagą m.in. Bułgarię, Mołdawię, Belgię czy Szwecję.

63. edycja Eurowizji odbędzie się w portugalskiej Lizbonie. Półfinały konkursu zaplanowano na 8 i 10 maja, wielki finał natomiast zostanie zorganizowany 12 maja. Cała impreza będzie odbywać się w Altice Arena.

RadioZET.pl/PK