Zamknij

Metallica zachwyciła coverem „Sen o Warszawie”. Tak muzycy zapisali sobie polskie słowa [FOTO]

Piotr Krajewski
23.08.2019 11:36
Metallica Sen o Warszawie cover tak zapisali sobie polskie słowa piosenki Czesława Niemena zdjęcie
fot. Vladimir Astapkovich/SPUTNIK Russia/East News

Metallica wystąpiła w środę na PGE Narodowym w Warszawie. W trakcie koncertu zespół zaśpiewał cover przeboju „Sen o Warszawie” Czesława Niemena, który zachwycił wielotysięczną publiczność. Do internetu trafiło zdjęcie kartki, na której widać, jak muzycy zapisali sobie polskie słowa. To trzeba zobaczyć.

Metallica i cover „Sen o Warszawie” Czesława Niemena. Tak muzycy zapisali sobie polskie słowa

Metallica zaśpiewała „Sen o Warszawie” Czesława Niemena w trakcie koncertu w Warszawie, który odbył się w ostatnią środę. Cover legendarnej polskiej piosenki wyszedł słynnemu zespołowi naprawdę dobrze i spotkał się z żywą reakcją blisko 60 tysięcy fanów zgromadzonych na PGE Narodowym.

Jak Metallica była w stanie zaśpiewać tak dobrze „Sen o Warszawie” po polsku? Okazuje się, że muzykom pomogła specjalna kartka, której zdjęcie trafiło do internetu. Widzimy na niej tekst piosenki Czesława Niemena w wersji fonetycznej. Trzeba przyznać, że tak zapisany tekst kultowego polskiego hitu wygląda bardzo zabawnie.

To nie pierwszy raz, kiedy Metallica śpiewa polski utwór na koncercie. Zespół słynie z wykonywania coverów najsłynniejszych piosenek w krajach, w których występują. W trakcie koncertu w Krakowie w 2018 roku Metallica wykonała cover „Wehikuł czasu” Dżemu.

RadioZET.pl/PK