Zamknij

Metallica odwołuje koncerty. James Hetfield musi wrócić na odwyk

Piotr Krajewski
30.09.2019 11:18
Metallica odwołuje koncerty James Hetfield musi wrócić na odwyk
fot. Youtube (MetallicaTV)

Metallica odwołuje koncerty. Słynny zespół opublikował oświadczenie, w którym poinformował, że zaplanowana trasa koncertowa po Australii i Nowej Zelandii się nie odbędzie. Powodem są problemy Jamesa Hetfielda z uzależnieniem od alkoholu. Lider Metalliki idzie na odwyk.

Metallica odwołuje koncerty. James Hetfield idzie na odwyk

Metallica odwołała trasę koncertową po Australii i Nowej Zelandii, która miała odbyć się w październiku i listopadzie. Wszystko przez problemy zdrowotne lidera zespołu — Jamesa Hetfielda. Muzyk od lat zmaga się z uzależnieniem od alkoholu. W oficjalnym oświadczeniu grupy czytamy, że 56-latek ponownie ma kłopoty z nałogiem i musi iść na odwyk.

Jak większość z was zapewne wie, nasz brat James od wielu lat zmaga się z uzależnieniem. Musi teraz, niestety, poddać się ponownie leczeniu na odwyku, aby wrócić do zdrowia — napisali członkowie formacji.

Grupa podziękowała wszystkim fanom za ogromne wsparcie. Zapewniła również, że organizatorzy koncertów w Australii i Nowej Zelandii zwrócą każdemu pieniądze za bilet.

To nie pierwszy raz, kiedy James Hetfield przerywa karierę muzyczną z powodu uzależnienia. W 2001 roku trafił do ośrodka odwykowego, gdzie leczył się pod okiem specjalistów.

Przypomnijmy, że Metallica niedawno występowała w Polsce. W sierpniu zespół zagrał wyprzedany koncert na PGE Narodowym w Warszawie.

>> Metallica zachwyciła coverem „Sen o Warszawie”. Tak muzycy zapisali sobie polskie słowa [FOTO]

RadioZET.pl/PK