Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Metallica odwołuje koncerty. James Hetfield musi wrócić na odwyk

30.09.2019 11:18

Metallica odwołuje koncerty. Słynny zespół opublikował oświadczenie, w którym poinformował, że zaplanowana trasa koncertowa po Australii i Nowej Zelandii się nie odbędzie. Powodem są problemy Jamesa Hetfielda z uzależnieniem od alkoholu. Lider Metalliki idzie na odwyk.

Metallica odwołuje koncerty James Hetfield musi wrócić na odwyk fot. Youtube (MetallicaTV)

Metallica odwołuje koncerty. James Hetfield idzie na odwyk

Metallica odwołała trasę koncertową po Australii i Nowej Zelandii, która miała odbyć się w październiku i listopadzie. Wszystko przez problemy zdrowotne lidera zespołu — Jamesa Hetfielda. Muzyk od lat zmaga się z uzależnieniem od alkoholu. W oficjalnym oświadczeniu grupy czytamy, że 56-latek ponownie ma kłopoty z nałogiem i musi iść na odwyk.

Jak większość z was zapewne wie, nasz brat James od wielu lat zmaga się z uzależnieniem. Musi teraz, niestety, poddać się ponownie leczeniu na odwyku, aby wrócić do zdrowia — napisali członkowie formacji.

Grupa podziękowała wszystkim fanom za ogromne wsparcie. Zapewniła również, że organizatorzy koncertów w Australii i Nowej Zelandii zwrócą każdemu pieniądze za bilet.

To nie pierwszy raz, kiedy James Hetfield przerywa karierę muzyczną z powodu uzależnienia. W 2001 roku trafił do ośrodka odwykowego, gdzie leczył się pod okiem specjalistów.

Przypomnijmy, że Metallica niedawno występowała w Polsce. W sierpniu zespół zagrał wyprzedany koncert na PGE Narodowym w Warszawie.

>> Metallica zachwyciła coverem „Sen o Warszawie”. Tak muzycy zapisali sobie polskie słowa [FOTO]

RadioZET.pl/PK

Oceń
Tagi