Zamknij

Michael Bublé i nowy singiel „When I Fall in Love”. Artysta powraca po chorobie syna [WIDEO]

Redakcja
01.10.2018 12:45
Michael Buble
fot. mat. prasowe

Michael Bublé powraca do świata muzyki po ponad dwuletniej przerwie spowodowanej chorobą synka. 43-letni artysta zaprezentował właśnie nowy singiel „When I Fall in Love”, czyli cover wielkiego przeboju sprzed lat. Utwór promuje dziesiątą płytę Kanadyjczyka, która ukaże się już w listopadzie.

Michael Bublé — „When I Fall in Love”. Nowa piosenka i album

Michael Bublé powraca z nowym singlem „When I Fall in Love”, który jest coverem legendarnego przeboju. Wykonywali go już m.in. Nat King Cole, Tom Jones, Celine Dion i Andrea Bocelli.

Piosenka zapowiada nowy, dziesiąty już album Michaela Bublé zatytułowany „Love”. Ukaże się już 16 listopada. Płyta z jedenastoma utworami o miłości ma być najbardziej romantycznym wydawnictwem w karierze Kanadyjczyka. Oprócz wielu znanych klasyków na krążku znajdzie się także napisana samodzielnie przez Michaela piosenka „Forever Now” i wspólnie z Charliem Puthem „Love You Anymore”.

Ostatnio całkowicie zmieniło się moje postrzeganie świata. Myślałem, że nie powrócę już do muzyki. Chciałem spędzać cały mój czas z żoną i dziećmi. Nauczyłem się wtedy, jak bardzo ważne są miłość i człowieczeństwo. Powoli zrozumiałem gdzie leżą moje życiowe priorytety i poczułem zobowiązanie do wyrażenia uczuć i lekcji, których w tym czasie się nauczyłem. Czy jestem narratorem, obserwatorem, głównym bohaterem, marzycielem czy facetem ze złamanym sercem w barze, mam do opowiedzenia jakieś historie. I one wszystkie są w tych piosenkach. Tak wiele dobrego spotkało mnie w życiu, w tym dar, że mogę nagrywać piosenki, których będą słuchać kolejne pokolenia. Traktuję tę odpowiedzialność bardzo poważnie. Zależało mi, aby na ten album stworzyć krótkie, filmowe wręcz historie dla każdego utworu. I jestem dumny z tego, co udało mi się osiągnąć — mówi artysta.

Michael Bublé i nowotwór syna

Pod koniec 2016 roku u syna Michaela Bublé zdiagnozowano raka wątroby. Wokalista niemal natychmiast zdecydował się zawiesić karierę i zajął się opieką nad kilkuletnim Noah. Kanadyjczyk potwierdził niedawno, że z chłopcem jest już znacznie lepiej, ale nadal trzeba monitorować chorobę.

Michael Bublé to jeden z najpopularniejszych kanadyjskich artystów. Porównywany często do Franka Sinatry i Tony’ego Bennetta wokalista sprzedał kilkadziesiąt milionów płyt na całym świecie. Jest laureatem czterech prestiżowych nagród Grammy oraz autorem hitów „Everything”, „Haven't Met You Yet” i „It's a Beautiful Day”. W 2011 roku wydał album „Chirstmas”, który jest jednym z najlepiej sprzedających się świątecznych wydawnictw w historii.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK