Zamknij

Muzyka Michaela Jacksona znika z zagranicznych stacji radiowych. Reakcja na zarzuty o pedofilię

Redakcja
06.03.2019 15:11
Michael Jackson jego muzyka znika z zagranicznych stacji radiowych przez oskarżenia o pedofilię
fot. Rex Features/EAST NEWS

Muzyka Michaela Jacksona znika ze stacji radiowych w wielu krajach. Od kilku dni głośno mówi się o tym, że słynne BBC przestaje grać hity Króla Popu. Teraz pojawiają się informacje o radiach w Kanadzie i Nowej Zelandii, które rezygnują z muzyki legendarnego artysty. Ma to być związane z oskarżeniami o pedofilię pod adresem Jacksona.

Michael Jackson znika ze stacji radiowych na całym świecie? Pojawiają się kolejne informacje o zagranicznych radiach, które przestają grać muzykę legendarnego Króla Popu.

Jak podaje Onet.pl, kilkadziesiąt stacji radiowych z Nowej Zelandii i Kanady zdecydowało się przestać odtwarzać piosenki z repertuaru amerykańskiego gwiazdora. Decyzja ma podobno związek z poważnymi oskarżeniami o pedofilię pod adresem Michaela Jacksona, które nasiliły się po emisji kontrowersyjnego dokumentu „Leaving Neverland” na HBO.

>> "Leaving Neverland" - gdzie obejrzeć film o Michaelu Jacksonie? [ONLINE, HBO]

Wcześniej wiele zagranicznych mediów podawało, że również słynne BBC nie chce już grać muzyki Michaela Jacksona. Niedługo później Brytyjczycy zaprzeczyli tym doniesieniom i poinformowali, że ich stacja nie zakazuje grania konkretnych artystów, a decyzje o piosenkach odtwarzanych w radiu podejmuje na podstawie gustów odbiorców i tego, czego chcą w danym momencie słuchać.

„Leaving Neverland” to tytuł filmu dokumentalnego opowiadającego o Michaelu Jacksonie i jego domniemanych związkach z nieletnimi. Bohaterami dokumentu jest dwoje mężczyzn James Safechuck i Wade Robson, którzy mieli doświadczyć w dzieciństwie molestowania seksualnego ze strony legendarnego muzyka. W filmie można zobaczyć m.in. wywiady z domniemanymi ofiarami i ich rodzinami. 

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/onet.pl/PK