Zamknij

Dziś Król Popu obchodziłby 59. urodziny. Przez cały dzień przypominamy w Radiu ZET jego przeboje

Redakcja
29.08.2017 09:41
Dziś Król Popu obchodziłby 59. urodziny. Przez cały dzień przypominamy w Radiu ZET jego przeboje
fot. ons.pl / Allstar

Gdyby żył obchodziłby 59. urodziny. Aż trudno uwierzyć, że Michaela Jacksona nie ma z nami już ponad 8 lat. Artysta zmarł nagle w czerwcu 2009 roku – przygotowywał się wtedy do wielkiej trasy koncertowej. Jego wokal, ubiór czy taniec inspirują miliony osób, a muzyka Króla Popu, mimo że coraz starsza, nadal jest uwielbiana i kochana przez fanów. Słuchajcie dziś Radia ZET – będziemy wspominać Michaela i przypominać jego największe przeboje.

Takiego muzycznego katalogu nie ma żaden inny artysta. Mało kto bowiem wywarł tak ogromny wpływ na popkulturę, jak Michael Jackson. Jego twórczością, wokalem i scenicznymi ruchami wciąż inspiruje się tysiące artystów.

Za życia wydał dziesięć solowych albumów – większość z nich było wielkimi bestsellerami na całym świecie, które na zawsze zapisały się w historii muzyki. Jego legendarna płyta „Thriller” z 1982 roku to najlepiej sprzedający się krążek wszech czasów. Sprzedał się już w ponad 100 milionach egzemplarzy.

Nie tylko muzyka Króla Popu wpłynęła na to, jak dziś wygląda kultura masowa. 14-minutowe wideo do singla „Thriller” z grudnia 1983 roku zmieniło przemysł muzyczny nie do poznania. To właśnie Michael Jackson zapoczątkował prawdziwą erę teledysków, które niedługo później stały się oddzielną formą sztuki i świetnym narzędziem promocji. Klip utrzymany w konwencji horroru pozostaje po dziś dzień jednym z najważniejszych teledysków w historii.

W ciągu kilkudziesięcioletniej kariery Amerykanin nagrał mnóstwo legendarnych przebojów, które zna i śpiewa cały świat. „Billie Jean”, „Smooth Criminal”,  „Beat It”, „They Don't Care About Us”, „Black or White”, „Man in the Mirror”, „Bad” czy „You Are Not Alone” – to jedynie kilka wielkich hitów autorstwa Michaela Jacksona.

Dziś, 29 sierpnia, artysta obchodziłby swoje kolejne urodziny. Zachęcamy do słuchania Radia ZET. Na antenie będziemy wspominać Króla Popu i przypominać jego niezapomniane przeboje.

RadioZET.pl/PK