Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Dziś Król Popu obchodziłby 59. urodziny. Przez cały dzień przypominamy w Radiu ZET jego przeboje

29.08.2017 09:41

Gdyby żył obchodziłby 59. urodziny. Aż trudno uwierzyć, że Michaela Jacksona nie ma z nami już ponad 8 lat. Artysta zmarł nagle w czerwcu 2009 roku – przygotowywał się wtedy do wielkiej trasy koncertowej. Jego wokal, ubiór czy taniec inspirują miliony osób, a muzyka Króla Popu, mimo że coraz starsza, nadal jest uwielbiana i kochana przez fanów. Słuchajcie dziś Radia ZET – będziemy wspominać Michaela i przypominać jego największe przeboje.

Dziś Król Popu obchodziłby 59. urodziny. Przez cały dzień przypominamy w Radiu ZET jego przeboje fot. ons.pl / Allstar

Takiego muzycznego katalogu nie ma żaden inny artysta. Mało kto bowiem wywarł tak ogromny wpływ na popkulturę, jak Michael Jackson. Jego twórczością, wokalem i scenicznymi ruchami wciąż inspiruje się tysiące artystów.

Za życia wydał dziesięć solowych albumów – większość z nich było wielkimi bestsellerami na całym świecie, które na zawsze zapisały się w historii muzyki. Jego legendarna płyta „Thriller” z 1982 roku to najlepiej sprzedający się krążek wszech czasów. Sprzedał się już w ponad 100 milionach egzemplarzy.

Nie tylko muzyka Króla Popu wpłynęła na to, jak dziś wygląda kultura masowa. 14-minutowe wideo do singla „Thriller” z grudnia 1983 roku zmieniło przemysł muzyczny nie do poznania. To właśnie Michael Jackson zapoczątkował prawdziwą erę teledysków, które niedługo później stały się oddzielną formą sztuki i świetnym narzędziem promocji. Klip utrzymany w konwencji horroru pozostaje po dziś dzień jednym z najważniejszych teledysków w historii.

W ciągu kilkudziesięcioletniej kariery Amerykanin nagrał mnóstwo legendarnych przebojów, które zna i śpiewa cały świat. „Billie Jean”, „Smooth Criminal”,  „Beat It”, „They Don't Care About Us”, „Black or White”, „Man in the Mirror”, „Bad” czy „You Are Not Alone” – to jedynie kilka wielkich hitów autorstwa Michaela Jacksona.

Dziś, 29 sierpnia, artysta obchodziłby swoje kolejne urodziny. Zachęcamy do słuchania Radia ZET. Na antenie będziemy wspominać Króla Popu i przypominać jego niezapomniane przeboje.

RadioZET.pl/PK 

Oceń