Zamknij

Legendarny moonwalk Michaela Jacksona ma już 35 lat! [WIDEO]

Redakcja
16.05.2018 15:06
Michael Jackson moonwalk
fot. Youtube (RED RHYTHM)

Michael Jackson zachwycał nie tylko swoją muzyką. Znany był także ze swojego fenomenalnego tańca. Jeden z jego ruchów tanecznych na zawsze wpisał się w historię popkultury. Mowa o legendarnym już moonwalku. Księżycowy chód kończy właśnie 35 lat!

Moonwalk Michaela Jacksona ma już 35 lat

Taniec Michaela Jacksona zachwycał publiczność na całym świecie. Jego koncerty były widowiskiem nie tylko muzycznym, ale także tanecznym.

Dokładnie 35 lat temu, 16 maja 1983 roku, w amerykańskiej telewizji został wyemitowany program „Motown 25: Yesterday, Today, Forever”, podczas którego wystąpił także Michael Jackson. Nikt się jednak nie spodziewał, że ten koncert na zawsze zmieni świat popkultury.

W trakcie występu z piosenką „Billie Jean” Król Popu przedstawił taneczną choreografię. W pewnym momencie zaprezentował po raz pierwszy pewien ruch nogami, który wprawił w osłupienie publiczność i miliony widzów przed telewizorami. To właśnie wtedy Michael Jackson wykonał moonwalka, czyli tzw. „księżycowy chód”.

Niedługo później figura taneczna stała się znakiem rozpoznawczym Jacksona i jednym z najsłynniejszych ruchów w historii. Moonwalk jest po dziś dzień wykorzystywany w popkulturze.

Mało kto jednak wie, że Michael Jackson nie był wcale jego autorem. Podobne ruchy wykonywali artyści już w latach trzydziestych XX wieku. W kolejnych dekadach moonwalk był prezentowany m.in. w wielu amerykańskich filmach. Osobą, która pokazała oraz nauczyła Króla Popu tego ruchu, był niejaki Jeffrey Daniel, tancerz i choreograf z Los Angeles.

WYGRAJ BILETY NA KONCERT TAYLOR SWIFT W LONDYNIE

RadioZET.pl/PK