Zamknij

Jak Michael Jackson potrafił wykonać ten skłon? Tajemnica rozwiązana!

Redakcja
22.05.2018 16:48
Michael Jackson
fot. Youtube (LiveMJHighDefinition)

Taniec Michaela Jacksona był jednym z jego głównych znaków rozpoznawczych. Jego legendarne już kroki wciąż naśladuje wielu artystów. Pamiętasz teledysk do hitu „Smooth Criminal” i słynny skłon antygrawitacyjny? Grupa neurochirurgów postanowiła poddać analizie ten popularny ruch taneczny Jacksona.

Michael Jackson i jego skłon antygrawitacyjny

Trzech neurochirurgów z Postgraduate Institute of Medical Education and Research w Indiach podjęło się analizy jednego z najsłynniejszych ruchów tanecznych w karierze Michael Jacksona — tzw. skłonu antygrawitacyjnego. Mogliśmy go podziwiać w teledysku do przeboju „Smooth Criminal” z 1988 roku.

Ten niesamowity krok, oszukujący grawitację, polegał na głębokim pochyleniu się do przodu bez odrywania stóp od ziemi. Michael Jackson potrafił jednocześnie pochylić się pod kątem 45 stopni i utrzymać całe ciało w prostej linii. Nie od dziś jednak wiadomo, że Król Popu używał do tej sztuczki specjalnych butów z wycięciem w obcasie, które zahaczały o przygotowane wcześniej zaczepy.

Zobacz także

W rozmowie z „The Journal of Neurosurgery” neurochirurdzy z Indii przyznali, że w rzeczywistości wykonanie takiego ruchu jest po prostu fizycznie niemożliwe. Ich zdaniem człowiek jest w stanie pochylić się maksymalnie pod kątem 25-30 stopni — później następuje upadek. Eksperci ostrzegają jednocześnie przed poważnymi urazami mięśniowo-szkieletowymi, których mogą nabawić się osoby próbujące powtórzyć legendarny krok Michaela Jacksona.

Niejednokrotnie próbowano skopiować ten ruch. Wiele osób poniosło porażkę, często raniąc się podczas wysiłku. Szanse uszkodzenia kostki są naprawdę spore. Musisz mieć silne mięśnie i dobre wsparcie wokół kostki. To nie jest prosta sztuczka — twierdzi Manjul Tripathi.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/bbc.com/PK