Zamknij

Michał Szczygieł w Radiu ZET o debiutanckiej płycie. Zdradził, dlaczego nosi tytuł „Tak jak chcę”

16.06.2021 14:13
Michał Szczygieł Radio ZET
fot. Radio ZET

Michał Szczygieł wydaje w piątek debiutancki album „Tak jak chcę”. W środę artysta był gościem Radia ZET, gdzie odbyła się premiera jego nowego singla „Noga na gaz” i specjalna sesja Q&A na Facebooku. Michał Szczygieł opowiedział m.in. o pierwszym albumie, nadchodzących koncertach i dalszych planach. Zdradził także, dlaczego jego płyta nosi tytuł „Tak jak chcę”.

Michał Szczygieł debiutuje ze swoją pierwszą płytą. Album „Tak jak chcę” ukaże się już 18 czerwca i znajdzie się na nim jedenaście piosenek, w tym dobrze znane hity „Nic tu po mnie”, „Spontan” oraz najnowszy singiel „Noga na gaz”.

Michał Szczygieł w Radiu ZET o debiutanckiej płycie. Dlaczego nosi tytuł „Tak jak chcę”?

Michał Szczygieł wziął udział w wyjątkowej sesji Q&A na Facebooku Radia ZET w związku z premierą nowego singla „Noga na gaz” i albumu „Tak jak chcę”. W rozmowie z Magdaleną Barczyk opowiedział nie tylko o debiutanckiej płycie, ale także poruszył tematy związane z najbliższymi koncertami, czasami „The Voice of Poland” czy podejściem do życia w dużym mieście. Artysta zdradził, że marzy mu się domek w Bieszczadach.

Na debiutanckiej płycie Michała Szczygła znajdą się zarówno hity dobrze znane słuchaczom Radia ZET, jak i zupełne nowości. Wokalista opowiedział o swoim albumie i zdradził, że kolejny krążek chciałby wydać dużo szybciej.

Ten album to trochę kompilacja, a trochę pokazanie tego, co robię w ostatnich miesiącach. Jest duża rozpiętość, jeżeli chodzi o daty, kiedy te utwory powstawały. Od roku 2017, czyli początki tworzenia „Nic tu po mnie”, po tak naprawdę jeszcze maj tego roku, kiedy kończyliśmy utwory „Dłonie” czy „To będzie dobry dzień”. Pomiędzy tymi numerami jest bardzo duża różnica. I to te ostatnie produkcje mogą najbardziej wskazywać na kierunek, w którym pójdę w najbliższym czasie, jeżeli chodzi o tworzenie utworów. Będę wypuszczał coraz więcej muzyki, ale w tym znaczeniu, że po prostu zrobię płytę szybciej niż w cztery lata. Nie chcę jej zapowiadać na przyszły rok, ale chciałbym mieć takie tempo, aby było to realne – powiedział w Radiu ZET.

Michał Szczygieł przyznał, że jest perfekcjonistą i stara się angażować w każdy aspekt tworzenia płyty oraz jej późniejszej promocji. Podczas sesji Q&A w Radiu ZET piosenkarz zdradził też, dlaczego jego debiutancki album nosi tytuł „Tak jak chcę”.

„Tak jak chcę” odnosi się raczej do momentu, w którym wydaję płytę i że jest tak jak chcę. To, co będzie dalej, to już jest właśnie tym kolejnym rozdziałem. Sama płyta jest kompilacją numerów od 2017 do 2021 roku. Pewnie zmieniłbym niektóre rzeczy, biorąc pod uwagę to, że bardzo się zmieniłem, rozwinąłem jako songwriter i w ogóle jako słuchacz. I nie wszystko do końca mi się podoba, co nagrywałem lata temu. Chciałem to jednak zamknąć w takiej kompilacji, aby zakończyć pewien rozdział i rozpocząć nowy. Kolejne rzeczy przede mną – wyznał.

Poniżej pełny zapis sesji Q&A z Michałem Szczygłem: