Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Michał Szpak na Eurowizji 2019? Artysta podjął ostateczną decyzję

23.01.2019 16:28

Michał Szpak zdecydował ostatecznie odnieść się do plotek dotyczących jego ponownego udziału w Eurowizji 2019 i reprezentowaniu Polski w Izraelu. Przypomnijmy, że artysta wystąpił w Konkursie Piosenki Eurowizji 2016, gdzie zajął wysokie 8. miejsce.

Czy Michał Szpak pojedzie na Eurowizję 2019? Jest ostateczna decyzja artysty fot. Sputnik/EAST NEWS

Michał Szpak pojawiał się wśród artystów, których internauci typowali do reprezentowania Polski na Eurowizji 2019 w Izraelu. Kilka miesięcy temu wokalista przyznał, że ma przygotowaną piosenkę z myślą o Konkursie Piosenki Eurowizji

Michał Szpak nie pojedzie na Eurowizję 2019

W najnowszym wywiadzie dla „Jastrząb Post” Michał Szpak postanowił w końcu ostatecznie skomentować całą sprawę i swój ewentualny udział w Eurowizji 2019. Okazuje się, że artysta nie jest zainteresowany tegorocznym konkursem.

Myślę, że ten rok będzie jednak skupiony na pracy i promocji płyty. Ale niewykluczone, że w przyszłości będzie taka sposobność, że będę mógł po raz kolejny reprezentować nasz kraj w Konkursie Piosenki Eurowizji. Aczkolwiek teraz jestem naprawdę skupiony na tym, co jest za mną, bo jest to niezwykle wymagająca trasa i myślę, że to jest ten punkt na mapie, który jest dla mnie ważny — skomentował Michał Szpak.

Przypomnijmy, że Michał Szpak reprezentował już raz Polskę z utworem „Color of Your Life” podczas Konkursu Piosenki Eurowizji 2016 w Sztokholmie. Zdobył aż 229 punktów i zajął wówczas wysokie 8. miejsce.

W środę Telewizja Polska poinformowała oficjalnie, że reprezentant Polski na Eurowizję 2019 zostanie wybrany wewnętrznie przez specjalną Komisję Konkursową powołaną przez telewizję. Tym samym nie będzie telewizyjnych preselekcji, w których eurowizyjnego artystę wybierali jurorzy i telewidzowie.

Eurowizja 2019: gdzie i kiedy?

Konkurs Piosenki Eurowizji 2019 odbędzie się w Tel Awiwie w Izraelu. Półfinały zaplanowano na 14 i 16 maja, wielki finał Eurowizji 2019 natomiast zostanie zorganizowany 18 maja. Cała impreza będzie odbywać się w budynku Expo Tel Aviv. Polska potwierdziła swój udział w Eurowizji 2019.

Organizatorzy zaprezentowali już oficjalne logo i hasło Eurowizji 2019, które brzmi „Dare To Dream” (tłum. „Odważ się marzyć”). 

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK

Oceń