Zamknij

Michał Szpak na Eurowizji 2019? Artysta podjął ostateczną decyzję

Redakcja
23.01.2019 16:28
Czy Michał Szpak pojedzie na Eurowizję 2019? Jest ostateczna decyzja artysty
fot. Sputnik/EAST NEWS

Michał Szpak zdecydował ostatecznie odnieść się do plotek dotyczących jego ponownego udziału w Eurowizji 2019 i reprezentowaniu Polski w Izraelu. Przypomnijmy, że artysta wystąpił w Konkursie Piosenki Eurowizji 2016, gdzie zajął wysokie 8. miejsce.

Michał Szpak pojawiał się wśród artystów, których internauci typowali do reprezentowania Polski na Eurowizji 2019 w Izraelu. Kilka miesięcy temu wokalista przyznał, że ma przygotowaną piosenkę z myślą o Konkursie Piosenki Eurowizji

Michał Szpak nie pojedzie na Eurowizję 2019

W najnowszym wywiadzie dla „Jastrząb Post” Michał Szpak postanowił w końcu ostatecznie skomentować całą sprawę i swój ewentualny udział w Eurowizji 2019. Okazuje się, że artysta nie jest zainteresowany tegorocznym konkursem.

Myślę, że ten rok będzie jednak skupiony na pracy i promocji płyty. Ale niewykluczone, że w przyszłości będzie taka sposobność, że będę mógł po raz kolejny reprezentować nasz kraj w Konkursie Piosenki Eurowizji. Aczkolwiek teraz jestem naprawdę skupiony na tym, co jest za mną, bo jest to niezwykle wymagająca trasa i myślę, że to jest ten punkt na mapie, który jest dla mnie ważny — skomentował Michał Szpak.

Przypomnijmy, że Michał Szpak reprezentował już raz Polskę z utworem „Color of Your Life” podczas Konkursu Piosenki Eurowizji 2016 w Sztokholmie. Zdobył aż 229 punktów i zajął wówczas wysokie 8. miejsce.

Zobacz także

W środę Telewizja Polska poinformowała oficjalnie, że reprezentant Polski na Eurowizję 2019 zostanie wybrany wewnętrznie przez specjalną Komisję Konkursową powołaną przez telewizję. Tym samym nie będzie telewizyjnych preselekcji, w których eurowizyjnego artystę wybierali jurorzy i telewidzowie.

Eurowizja 2019: gdzie i kiedy?

Konkurs Piosenki Eurowizji 2019 odbędzie się w Tel Awiwie w Izraelu. Półfinały zaplanowano na 14 i 16 maja, wielki finał Eurowizji 2019 natomiast zostanie zorganizowany 18 maja. Cała impreza będzie odbywać się w budynku Expo Tel Aviv. Polska potwierdziła swój udział w Eurowizji 2019.

Organizatorzy zaprezentowali już oficjalne logo i hasło Eurowizji 2019, które brzmi „Dare To Dream” (tłum. „Odważ się marzyć”). 

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK