Zamknij

Michał Szpak występował kiedyś w zespole hardrockowym Whiplash. Był nastolatkiem! [WIDEO]

Redakcja
06.12.2018 13:00
Michał Szpak
fot. Bartosz KRUPA/East News

Michał Szpak to dziś jeden z najpopularniejszych polskich wokalistów. Jego wielka muzyczna kariera rozpoczęła się od udziału w „X Factorze”. Nie wszyscy jednak wiedzą, że artysta występował kiedyś w zespole. W czasach liceum dołączył do grupy Whiplash i grał z nią muzykę hard rock.

Michał Szpak występował w zespole Whiplash

Każdy artysta kiedyś zaczyna. Okazuje się, że Michał Szpak występował w zespole, zanim stał się sławny za sprawą programu „X Factor”.

Niezwykle popularny dziś wokalista stawiał swoje pierwsze muzyczne kroki w grupie Whiplash. Kiedy dołączył do kapeli założonej przez kolegę Kamila Czaplę, miał jedynie 17 lat i nadal chodził do liceum. Muzycy zaczęli razem koncertować oraz nagrywać muzykę w klimacie hard rocka. Szpak występował z nimi do 2011 roku — wtedy właśnie wziął udział w „X Factorze”.

ZOBACZ TEŻ: Michał Szpak w krótkich włosach! Tak wyglądał w młodości [ZDJĘCIE]

Pierwsze duże kroki i rock'n'rollowe trasy pozwoliły dostrzec w muzyce wolność i moc — wspominał Michał Szpak w 2017 roku na Facebooku.

Opublikował też wtedy wspólne zdjęcie pięcioosobowego zespołu. Trzeba przyznać, że już wtedy Michał Szpak miał swój własny styl i nie bał się eksperymentować z wizerunkiem.

W rozmowie z portalem Gazeta.pl przyznał, że do grupy trafił zupełnym przypadkiem. O przesłuchaniu na wokalistę dowiedział się od znajomej. Niedługo później dołączył do Whiplash. 

Naprawdę kochałem muzykę, którą tworzyliśmy w tym składzie. To był mój drugi dom i niezwykła przyjaźń, która trwa do dzisiaj — mówił w wywiadzie dla Gazeta.pl.

W internecie można obejrzeć kilka występów i posłuchać autorskich utworów, które Michał Szpak nagrał razem z Whiplash.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK