Zamknij

Michał Szpak o śmierci mamy. Przeżył prawdziwy dramat: "Straciłem część swojego serca"

21.10.2021 12:22
Michał Szpak
fot. VIPHOTO/East News

Michał Szpak kilka lat temu stracił mamę. W najnowszym wywiadzie dla Onetu opowiedział o żałobie i tym, jak poradził sobie ze śmiercią ukochanej osoby. Przyznał, że wraz z odejściem mamy "stracił część swojego serca".

Michał Szpak to jeden z najpopularniejszych i najbardziej charyzmatycznych polskich wokalistów. Jeszcze niedawno mogliśmy go oglądać w roli jurora w " The Voice of Poland". Artysty zabrakło jednak w najnowszej edycji programu, co skomentował w jednym ze swoich wpisów w mediach społecznościowych.

Wokalista postanowił zająć się innymi projektami, m.in. "O jak fałszywe wszystko", w ramach którego tworzone są nowoczesne wersje polskich pieśni ludowych. Michał Szpak udzielił także ostatnio obszernego wywiadu dla Onetu, gdzie opowiedział o śmierci swojej ukochanej mamy.

Michał Szpak o śmierci mamy. Opowiedział o żałobie po jej stracie

Mama Michała Szpaka zmarła w marcu 2015 roku po ciężkiej chorobie. Artysta miał z nią świetny kontakt i bardzo przeżył jej odejście. W najnowszym wywiadzie dla Onetu opowiedział o bolesnej stracie, którą odczuwa do dziś.

Dogadywaliśmy się absolutnie na wszystkich płaszczyznach życia. Straciłem część swojego serca, która już nigdy nie zostanie zastąpiona – powiedział i dodał: "Nadal mam ogromną potrzebę, by porozmawiać z nią, ponieważ kiedyś wiedziała o mnie niemalże wszystko".

Michał Szpak zdradził, jak wyglądała żałoba po stracie mamy i kto pomógł mu poradzić sobie z tragedią.

Przetrwałem dzięki ludziom. Przez pół roku napotykałem na swojej drodze zupełnie przypadkowych ludzi, którzy wciągali mnie w swój świat i dlatego nieustannie byłem stymulowany nowymi bodźcami, co nie pozwalało mi na dziwne myśli – wyznał w rozmowie z Onetem i dodał, że smutek przeżywał również samotnie, kiedy wracał do domu.

Wokalista wrócił także myślami do dnia pogrzebu: "Wydaje mi się, że to był moment jej pochówku, kiedy doszło do mnie, że to naprawdę już koniec. Później zdarzało mi się do niej także dzwonić z nadzieją, że odbierze, chociaż doskonale wiedziałem, że już jej z nami nie ma".

Michał Szpak i projekt "O jak fałszywe wszystko" Polskich Znaków

Michał Szpak zaangażował się w wyjątkowy projekt "O jak fałszywe wszystko" Polskich Znaków, który ma na celu zaprezentować nowe odsłony polskich pieśni ludowych. Artysta nagrał utwór "Żegnam cię mój świecie wesoły". W tryptyku pojawia się także  Matylda Damięcka, a wkrótce poznamy kolejną gwiazdę biorącą udział w projekcie.

RadioZET.pl/onet.pl