Zamknij

Michał Szpak oburzony słowami księży na temat koronawirusa: "Co na to najwyższy?!"

14.10.2020 12:07
Michał Szpak
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Michał Szpak opublikował w mediach społecznościowych nagranie z rozmową księży, który twierdzą, że w trakcie komunii świętej nie można zarazić się koronawirusem. Juror „The Voice of Poland” nie krył oburzenia słowami duchownych. „Co na to najwyższy?!” — napisał Michał Szpak.

Michał Szpak to jedna z najpopularniejszych gwiazd polskiej muzyki. Obecnie artysta jest jednym z jurorów programu „The Voice of Poland 11”, który możemy oglądać na antenie TVP2.

W trakcie pandemii koronawirusa muzyk musiał ograniczyć koncertowanie z powodu sytuacji epidemiologicznej i ze względu na obowiązuje obostrzenia. Michał Szpak nie krył oburzenia, kiedy zobaczył nagranie z dwoma księżmi twierdzącymi, że podczas mszy świętej nie można zarazić się wirusem.

Koronawirus w Enej. Członkowie zespołu przechodzą kwarantannę

Michał Szpak oburzony słowami księży na temat koronawirusa

Michał Szpak podzielił się z fanami nagraniem z rozmową księży, według których wierni nie mogą zarazić się koronawirusem w trakcie mszy świętej, kiedy przyjmują komunię świętą z rąk kapłana. W trakcie rozmowy duchowni powołują m.in. na nadprzyrodzone moce.

Koronawirus w pomieszczeniu. Gdzie najłatwiej się zarazić tym patogenem?

Juror The Voice of Poland przyznał, że jest zaskoczony słowami księży: „Czy ktoś mi może wytłumaczyć to, co przed chwilą usłyszałem? Co na to najwyższy?!”.

Na wpis Michała Szpaka odpowiedział anonimowy kapłan, który postanowił skomentować całą sprawę. Wokalista zdecydował się opublikować jego słowa.

Ten ksiądz i jego wypowiedzi tylko szkodzą Kościołowi. To, co powiedział o tym, że podczas mszy świętej się nie zarazimy, to kompletna bzdura. Ja od samego początku staram się przestrzegać zasad i kilka razy podczas mszy świętej dezynfekuję ręce i zalecam, aby przyjmować na rękę. Po porady lekarskie idę do lekarzy, fizyki staram się uczyć od fizyków, a wiedzą o epidemiach czerpię od wirusologów i epidemiologów. Religia ani nie wyklucza nauki, ani nie wymaga ślepej wiary w każdą bzdurę, ani tym bardziej nie jest powiązana z teoriami spiskowymi — napisał ksiądz.

Michał Szpak w „The Voice of Poland 11”

Michał Szpak został po raz kolejny jurorem „The Voice of Poland”. W najbliższą sobotę widzowie będą mieli okazję oglądać kolejny etap programu, czyli Bitwy.

W drużynie Michała Szpaka znalazło się łącznie dwunastu uczestników, w tym m.in. Mikołaj Macioszczyk, który brał już udział w dziesiątej edycji.

Aleksandra Jabłonka odpadła z „The Voice of Poland 11”. Jej hit ma miliony wyświetleń w sieci

RadioZET.pl/gwiazdy.wp.pl,jastrzabpost.pl/PK